Tek Acilin Olması Sıkıntılı Oluyor

Malatya merkezde önceden iki devlet hastanesi bulunması ve sonradan Malatya’nın büyükşehir olunmasına rağmen tek devlet hastanesine düşmesinin sağlık sorunlarını da beraberinde getirdiği bildirildi.

Tek Acilin Olması Sıkıntılı Oluyor Malatya Haber

Yukarı Devlet Hastanesi’nin yatak bölümünün kapatılıp, sadece ana branşlarda poliklinik hizmeti verilmesi ve devlet hastanesinin Beydağı Kampusu binasında ise sadece acil olarak çocuk acil hizmetinin verilmesi nedeniyle vatandaşların sıkıntı çektiği belirtildi.

Devlet hastanesi olarak şehir merkezinde yeni devlet hastanesi binası ve çocuk acil olarak da Beydağı Kampusu binasında hizmet verilmesinden yığılmalara yol açtığı ifade edildi.

Özellikle Beydağı Kampusu binasındaki çocuk acilinde doktor sayısının az olmasından akşam saatlerinden sonra hasta yoğunluğu yaşanmasından hem sağlık görevlilerinin sıkıntı çektiği hem de vatandaşların dakikalarca sıra beklemek zorunda kaldıkları bildirildi.

Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, iki hastanenin kapatılıp tek hastane olarak hizmet verilmesinin sakıncalar oluşturacağını birçok kez dile getirdiklerini hatırlatıp, “Yöneticilerimiz ve siyasilerimiz bu konuda iyi niyetli ancak, Malatya’nın nüfusu git gide artıyor. Büyükşehir olan Malatya’ya tek hastane yeterli olmayacaktır. Şehrin doğu kısmında da yataklı hizmet verecek bir devlet hastanesine ihtiyaç vardır” ifadelerini kullandı.

Şehrin doğusunda İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi bulunduğunun söylendiğini ancak 3’ncü basamak hastanede de yoğunluk yaşandığını söyleyen Mehmet Bingöl, “İkinci basamak olarak nitelendirilen devlet hastanesi şehrin doğu kısmında kesinlikle olmalıdır” diyerek, Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi 100 bin dolayında nüfusu var ve iki devlet hastanesi bulunuyor. Malatya’nın nüfusu, 800 bin’e yaklaştı tek devlet hastanesi olması sağlık sorunlarını beraberinde getirecektir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 8
Bu Ay : 1861
Toplam : 1861

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom