Tahliyelere Karşı Yapılan İtiraz Reddedildi

Malatya'daki 'Zirve Yayınevi' cinayetlerinin asıl zanlıları olan 5 cinayet sanığının 7 yıl sonra cezaevinden tahliye edilmelerine karşı Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iki ayrı mahkemeye yaptığı itiraz reddedildi.

Tahliyelere Karşı Yapılan İtiraz Reddedildi Malatya Asayiş

Malatya’da 18 Nisan 2007 tarihinde Alman Tilman Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel adlı misyonerlerin öldürüldüğü Zirve Yayınevi davasının 5 asıl sanığı olan Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Cuma Özdemir, Hamit Çeker ve Salih Gürler, yeni yasal düzenlemede tutukluluk süresinin 5 yıla indirilmesi nedeniyle 8 Mart 2014 Cumartesi günü, 7 yıl sonra cezaevinden tahliye edilmişlerdi.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı makamının tahliye kararını veren Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yaptığı “Kararın yeniden değerlendirilmesi” talebi reddedilirken, Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yapılan “Tahliye kararının kaldırılması” talebi de reddedildi.

Zirve Yayınevi’nde 3 kişiyi öldürmekle yargılanan ve 3’er kez cinayetler nedeniyle müebbet ağır hapis cezası talep edilen 5 sanık, bulundukları adreslerde elektronik kelepçe takılarak 24 saat süreyle takip ediliyorlar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 573
Bu Ay : 7278
Toplam : 7278

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom