MASİAD Yönetiminden TSE'ye Ziyaret

Malatya Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı İbrahim Güngör, “TSE’siz işletmeler düşünemiyorum” dedi.

MASİAD Yönetiminden TSE'ye Ziyaret Malatya Haber

MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, dernek yöneticileri Funda Yalçınsoy ve Veli Doğan ile birlikte Tüketiciler Haftası nedeniyle 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz’ı ziyaret etti.
Ziyarette konuşan MASİAD Başkanı İbrahim Güngör, dernek üyelerinin çoğunluğunun TSE belgeli olduğuna dikkat çekerek, TSE’nin önemini anlattı. Bir işletme veya kurumun belgeli olmasının önemini anlatan Güngör, kuruluşlar ve işletmeler için başlatılan tek ve çift yıldız gibi belgelendirmede, firma ürününün piyasadan kontrol edilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

“TSE’siz işletmeler düşünemiyorum” diyen Güngör, firmaların ihalelere girebilmeleri ve sağlıklı ürün üretmeleri için TSE belgesinin önemli olduğunu söyledi.

TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz ise TSE olarak, TSE belgesi olan kurum ve kuruluşlar ve işletmeler için tek ve çift yıldız gibi belgelendirme de yapmaya başladıklarını ifade edip, “TSE Belgesi taşıyan bir ürün ya da hizmetle ilgili herhangi bir hususta şikayeti olan tüketicilerin, web sayfamızdan (tse.org.tr) ya da 444 0 873 numaralı telefondan TSE’ye ulaşmaları halinde, şikayet konuları üreticilere iletilmekte ve şikayetin giderilmesi sağlanmaktadır. TSE, standardizasyon ve belgelendirme hizmetleriyle yüksek kalitede ve uluslararası standartlarda mal ve hizmet üretiminin gerçekleştirilmesine katkı sağlamaya, tüketici haklarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmaya dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir” dedi.

Ziyaretin anısına Güngör, Yılmaz'a MASİAD'ın plaketini verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 495
Bu Ay : 2024
Toplam : 2024

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom