öğrencilerden Ecdada Saygı Bisiklet Turu

Malatya İnönü Üniversitesi (İÜ) Bisiklet Topluluğu Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek. 18 Mart Çanakkale Şehitlere Saygı etkinlikleri kapsamında Malatya'dan Çanakkale'ye toplam bin 444 kilometre pedal çevirecekler.

öğrencilerden Ecdada Saygı Bisiklet Turu Malatya Haber

Kuruluşunun henüz 2’nci yılında olmasına rağmen İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu üyeleri zor bir işe daha imza atıyor.
İÜ Bisiklet Topluluğu üyesi Altı Demir, “Toplamda 6 kişilik bir ekiple 18 Mart günü İnönü Üniversitesi Rektörlüğü önünden Çanakkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Bu 6 kişilik ekip aziz şehitlerimize olan vefasını tam bin 444 kilometre pedal çevirerek ecdadımızın ruhlarını yad edeceğiz. Çanakkale'yi Çanakkale yapan değerlere sahip olduğumuz sürece hiç bir güç vatanımızın bağımsızlığı konusundaki iradesini kıramayacaktır.

Çanakkale tarihimizin en şerefli sayfalarından biri olduğu kadar dünya tarihinin de en dramatik savaşlarından biridir. Bu savaşlardan çıkaracağımız en büyük ders ise, bu vatanın ecdadımızdan bize kalmış bir miras değil, canları pahasına koruyup teslim ettikleri kutsal bir emanet olduğudur. . 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 99. yıldönümü vesilesiyle, başta 250 bin şehidimiz olmak üzere bu vatanı bize emanet eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 58
Bu Ay : 8117
Toplam : 8117

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom