Polat, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

AK Parti Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Hacı Uğur Polat, ‘Marka ilçe Yeşilyurt’ sloganıyla sürdürdüğü seçim çalışmaları kapsamında köyleri ziyaret ediyor.

Polat, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor Malatya Siyaset

Beraberinde AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, merkez ilçe Yeşilyurt Başkanı Bayram Taşkın ve partililerle birlikte, ilçenin Sütlüce ve Kendirli köylerinde seçim çalışması yapan Uğur Polat, halkın ilgisiyle karşılaştı.
Ziyarette konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti’nin köyleri düşünen bir büyükşehir yasası çıkarttığını vurguladı. Şahin, “Bizler AK Parti olarak İl Özel İdarelerinin elini güçlendirdik köylere daha iyi hizmet ulaşsın diye ama muhalefet ne yaptı bizlerin önlerini kesmeye çalıştı” dedi.

Polat ise yaptığı konuşmalarda Büyükşehir Belediyesi yasası ve yeni Yeşilyurt’a dair projelerini anlattı. Büyükşehir Belediye Yasası ile birlikte köylerin öneminin arttığını vurgulayan Hacı Uğur Polat, “Siz bugüne kadar hep muhtar seçtiniz ve muhtardan hizmet beklediniz. Ama seçtiğinizi muhtarın hiç bütçesi yoktu. Muhtarlarda, köylerine hizmet alabilmek için tabiri caizse kapı kapı dolaştılar” dedi.

Yeni yasayla birlikte köylerde yaşayanların artık ilçe belediye başkanlarını ve büyükşehir belediye başkanlarını seçeceklerini ifade eden Polat, “Bundan sonra hizmet gelmezse belediye başkanlarından hesap soracaksınız” diye konuştu.

Kendisinin başkanlığı süresince ilçenin tüm köylerini modern ve yaşanabilir standartlara kavuşturacağını ifade eden Polat, şunları kaydetti:

“Genç, dinamik ve tecrübeli bir ekip oluşturup, Yeşilyurt’u adım adım gezecek, karış karış ölçeceğiz. Sorunları yerinde tespit edip ilçemizi daha nitelikli ve yaşanabilir bir hale dönüştüreceğiz. Yeşilyurt Belediyesi erişimi kolay ve alt merkez olacak bir noktada, ilçemize lâyık nitelikte bir binada hizmet verecektir. Standart görevlerimiz yanında, okul ve cami bahçeleri gibi insanların yoğun kullandığı alanları periyodik olarak yıkayıp ibadethaneleri temizleyerek hemşerilerimiz için sağlıklı bir ortam sağlayacağız. Ayrıca okullarda yapacağımız eğitim çalışmaları ve etkinliklerle, çocuklarımıza çevre ve temizlik bilinci kazandıracağız.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 786
Bu Ay : 4343
Toplam : 4343

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom