Duruşma 20 Mayıs'a Ertelendi

Malatyaspor’da, ‘Dernekler Kanunu'na muhalefet, hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma’ iddiasıyla ilgili olarak açılan kamu davasına devam edildi.

Duruşma 20 Mayıs'a Ertelendi Malatya Spor

Malatya 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, Malatyaspor’da bir dönem yöneticilik yapan ve haklarında yakalama kararı çıkarılan Fahri Kara ve Fethi Olcay’ın ifadelerinin alınması için 20 Mayıs'a ertelendi.

Malatyaspor Kulübü'nün avukatı Şahin Evin, davayla ilgili yaptığı açıklamada, "3 tane gıyabi yakalaması olan sanık vardı. Bu sanıklardan Süleyman Karaman'ın yakalanarak ifadesi alındı. Geriye kalan 2 kişiyle ilgili yargılama devam ediyor. Mahkeme bu nedenle 20 Mayıs'a ertelendi. Yakalama kararı çıkan Fahri Kara ve Fethi Olcay'ın yakalamalarının yapılıp, ifadelerinin alınması bekleniyor. Dosyada herhangi eksik bir işlemimiz kalmadı. Onların yakalanıp, ifadelerinin alınmasından sonra 5-6 ay gibi bir sürede davanın bitmesini bekliyoruz" dedi.

Evin, davada 2 sanık için yakalama kararının olduğunu belirterek, "Yakalanmadıkları takdirde mahkeme hakimin takdirine göre bir süre beklenir. O süre sonunda dosya, diğer ifadesi olanlarla tefrik edilir. Yakalanana kadar onların dosyaları açık bırakılır. Diğerleri hakkında da karar verilir" diye konuştu.

Malatyaspor'un, kamu davasında çıkacak olan karara göre bir yol izleyeceğini ifade eden Evin, "Malatyaspor'un davaya müdahil olmasının temel sebebi zarara uğratılmasıdır. Biz de zaten müdahil vekil olarak bu davayı takip ediyoruz. Kamu kendi davasını takip etmiş oluyor. Ceza dosyamız kamu davası oluyor. Bu sürecin sonunda Malatyaspor'un herhangi bir zararı varsa, bizde zarara karşılık maddi tazminat davası açacağız" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 276
Bu Ay : 8335
Toplam : 8335

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom