TSO Binasında Toplantı Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yürütülen Çalışanların ve İşverenlerin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi’nin (KUYAP) Malatya Eğitim İhtiyaç Analizi Çalıştayı yapıldı.

TSO Binasında Toplantı Gerçekleştirildi Malatya Haber

TSO binasında yapılan toplantıya; TSO Genel Sekreteri Abdullah Duran, Proje Takım Lideri Alberto Gomez, TOBB Uzmanı Belgin Yılmaz, Proje Malatya Koordinatörü Emine Yüksel Şimdivar, Proje Eğitim Koordinatörü Selvet Mergen, KOSGEB Merkez Müdürü Murat Seki ile işletme sahip ve yöneticileri katıldı.

TSO Genel Sekreteri Abdullah Duran, “Projenin amacı daha yüksek katma değer üretmek ve yüksek rekabet gücüne sahip olmak amacıyla insan kaynaklarına daha fazla yatırım yaparak çalışan ve işverenlerin uyum gücünü arttırmaktır. Bu proje Malatya’nın da dahil olduğu 15 ilde yürütülüyor. Bunlar Batman, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Samsun, Şanlıurfa, Sivas, Trabzon ve Van illeridir” dedi.
Proje Eğitim Koordinatörü Selvet Mergen ise şunları söyledi:

“KOBİ sahip ve yöneticilerinin ve çalışanlarının nasıl dünyadaki gelişmelere adapte olmak zorunda, nasıl bir program üzerinde çalışmalılar, daha iyi, daha rekabetçi, daha yeni koşullara uyacak şekilde değişim gösterebilirler, biz bunlara yol göstermek istiyoruz. Yoksa işyeri sahiplerine akıl verme niyetinde değiliz. Sadece sizlere dünyada değişen, olagelen, Avrupa Birliği’nde son 15 yılda bu tarz çalışmalarla tespit edilen doğruları sizlerle paylaşmak ve sizinde bunları uygun görüyorsanız kendi işyerinizde adapte etmenizi sağlamaya çalışmak proje boyunca hedefimiz olacak.”
Toplantıda Takım Lideri Alberto Gomez proje ve eğitimler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 663
Bu Ay : 7809
Toplam : 7809

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom