Ağbaba'dan, Mimarlar Odasına Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Biz, örgütlenmenin şart olduğuna inanıyoruz. Demokrasinin de gereği budur” dedi.

Ağbaba'dan, Mimarlar Odasına Ziyaret Malatya Haber

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde partinin merkez ilçe Battalgazi Başkanı Abdulvahap Ayzabar, Yeşilyurt İlçe Başkanı Banu Sevil, Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan İnci, Battalgazi adayı Kurtar Kaya ve parti yöneticileriyle birlikte Mimarlar Odası’nı ziyaret edip, yeni yönetime ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti.
Milletvekili Veli Ağbaba, “Bir şehre yatırım yapılırken, başta Mimarlar Odası olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile istişare edilip, konsensüs şeklinde karar verilerek o ile yatırım yapılır. Ama ilimizde maalesef, Devlet Hastanesi’nin yeri, kuzey çevre yolu ve son olarak trambüste halkın önerisi dikkate alınmadı. Yerel yönetimlerde mesleki teknik elemanların görüşleri de alınmalıdır” diyerek, torba yasasında mimar ve mühendisleri odasının yetkilerinin de tırpanlanmasını eleştirdi.

Mimar ve mühendislerin görüşlerinin dikkate alınmadığı bir yönetimi kabul etmediklerini dile getiren Ağbaba, “Biz, örgütlenmenin şart olduğuna inanıyoruz. Demokrasinin de gereği budur. Umarız, önümüzdeki seçimde CHP iktidarı olur ve sizlerle istişare içerisinde çalışırız” dedi.

Büyük şehir belediye başkan adayı Hakan İnci ise kendisinin projeleri arasında hayvanat bahçesi ve eğlence merkezi için Şoför Okulu yerini düşündüğünü, ancak yaptığı istişarelerde Orduzu ve şehrin doğu tarafı önerildi. Baktım haklılar. Halbuki kimseye sormasak, yerini belirleyip ihalesini yapsak sonuç ne olur. Teknik bir insan olduğum için odalardan konuları tartışmaktan kaçmam” ifadelerini kullandı.

Battalgazi adayı Kurtar Kaya da şehrin imarının mühendis ve mimarlarla işbirliği ile yapılmasını önemini anlattı.
Mimarlar Odası’nın yeni Başkanı Habip Ahmet Şahin ise Şubat ayında yeni yönetim olarak göreve geldiklerini hatırlatarak, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 813
Bu Ay : 14989
Toplam : 14989

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom