8 Mart Kadınlar Günü'ne Özel Yemek

Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın daveti ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin organizasyonunda Çırağan Düğün Salonunda 2500 kişinin katıldığı bir yemek tertip edildi.

8 Mart Kadınlar Günü'ne Özel Yemek Malatya Haber

Programa AK Parti  Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av.Ali Yıldırım, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve hanımlar katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu program vesilesiyle bir araya gelerek paylaşımda bulunduklarını belirtirken asıl amaçlarının senede bir gün değil her gün kadınlar için bir şeyler yapmak olduğunu belirtti. Dirikolu,  organizasyon için destek olan Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a, katılımlarından dolayıda tüm bayanlara teşekkür etti.

Yemekte konuşan Genel Sekreter Av. Ali Yıldırım, “Malatya Kent Konseyi olarak Kadın Meclisimizin çalışmalarını sadece kent merkezinde değil Melekbaba, Çarmuzu, Kiltepe, Taştepe gibi mahallelerimize de taşıyoruz. Kadın Meclisimizin gayretleriyle belediye başkanımızın dediği gibi “Aslolan konuşmak değil iş yapmaktır”, sözünü hayata geçirmiş olduk. İnci Çeyiz ile binlerce hanımın el emeği kar amacı güdülmeden satıldı. Bu büyük başarıda emeği geçen Kadın Meclisimizi tebrik ediyor tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Başkanımız Ahmet Çakır’a da her zaman yanımızda olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır da yaptığı konuşmada Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak Malatya Belediyesi olarak kadınların sosyal ve kültürel hayata atılımlarına katkı sağlamak amacıyla çeşitli eğitim, kültür ve sosyal içerikli merkezler açtıklarını, buralar da kadınlara çeşitli branşlarda kurs hizmeti verdiklerini söyledi. Çakır ayrıca Malatya Belediyesi Aile Danışma Merkezinde ise kadınlara her konuda danışmanlık hizmeti verildiğini belirtti.

Başkan Çakır, hanımlar için açılan spor merkezinden ve orada sunulan hizmetleri anlatarak hanımlar için yeni merkezler oluşturacaklarının müjdesini de verdi.

Başkan Ahmet Çakır, Kent Konseyi Kadın Meclisinin kadınlar için dört yılda büyük  projelere imza attığını söyleyerek özellikle İnci Çeyiz Mağazasına ihtiyaç sahibi bayanların getirdikleri ürünlerle yapılan satışların onlara katkı sağladığını söyledi. Çakır, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikoluna ve kadın meclisi çatısı altında sayıları bini geçen  tüm gönüllüleri tebrik etti.

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise programa katılmaktan onur duyduğunu söyleyerek, toplumu oluşturan en küçük yapı taşının aile olduğunu ailenin ise kadın demek olduğunu belirterek kadınların toplumun temeli olduğunu söyledi. Çalık, katılımın yoğunluğundan dolayı sayıları oldukça fazla  olan  Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerine teşekkür ederek programdan duyduğu memnuniyeti dile  getirdi.

Çalık, ayrıca “Seçimden sonra inşallah başkanımız Ahmet Çakır Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda kadınların her daim ulaşabilecekleri Belediye bünyesinde bir “Kadın Masası” oluşturulması hususunda Belediye Başkanı Ahmet Çakır’dan  söz almış olalım” dedi.

Programın sonunda Belediye Başkanı Ahmet  Çakır temsilen üç bayana buket hediye ederken hanımlar da sıkıntılarını ve isteklerini başkana ilettiler.

Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlenen yemekte bir araya gelen kadınlara Kent Konseyi Genel Sekreterliği’nin hediyesi olarak kalem, not defteri ve “Hazinemiz Ailemiz” yazılı magnet hediye edildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 744
Bu Ay : 5110
Toplam : 5110

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom