Çakır, Kadın Çalışanlara Karanfil Verdi

Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, tekstil işletmelerinde çalışan bayanlara karanfil takdim etti.

Çakır, Kadın Çalışanlara Karanfil Verdi Malatya Haber

Eski Tekel Depoları’nda oluşturulan tekstil işletmelerini ziyaret eden Çakır, tekstil atölyesinde çalışan kadınlara karanfil takdim ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Çalışan bayanlara tek tek karanfil takdim eden Çakır, bir süre bayanlarla sohbet ederek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

“HÜKÜMETİMİZ YATIRIMCIYI DESTEKLİYOR”

Çakır, Eski Tekel Depoları’nda bulunan tekstil işletmelerin istihdam ve üretim adına Malatya için önemli bir rol üstlendiğini kaydetti.

AK Parti iktidarı döneminde üreticiye ciddi teşviklerin verildiğini anımsatan Çakır, “Malatya’da ekonomi ve yatırım ne kadar gelişirse, işsizlikte o kadar azalacaktır. İstihdamı artırmak gerekiyor. Bu anlamda da istihdama yönelik yatırımların yapılması sağlanmalıdır. Malatya, organize sanayi anlamında ciddi gelişmeler gösterdi. Bu noktada hükümetimizde ciddi teşviklerle yatırımları destekliyor. Eski Tekel Depoları’nda oluşturulan tekstil işletmelerinde 4-5 firmamız var. Buradan yurt dışına ihracat yapan firmalarımız var. Buda bizi son derece memnun etti” dedi.

BAYANLARA KARANFİL TAKDİM ETTİ

Çakır, tekstil işletmesinde çalışan bayanların Dünya Kadınlar Günü’nü de kutladıklarını belirterek, “Ülkemizde son yıllarda kadına verilen değer arttı. İnancımız gereği kadına ve anneye saygı her zaman ön planda tutulmuştur. Ama kadına şiddetin olduğu bir dönemdeyiz. Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle de bütün eksikliklerin giderilmesi adına önemli günler. Kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 704
Bu Ay : 4261
Toplam : 4261

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom