Necip Fazıl ve Şiir Dinletisi Düzenlendi

'Gençlik Kürsüsü’ kapsamında yükseköğretim öğrencilerine yönelik ‘Tarihle Yüzleşmenin Diğer Adı Necip Fazıl Kısakürek ve Şiir Dinletisi’ adıyla bir program gerçekleştirdi.

Necip Fazıl ve Şiir Dinletisi Düzenlendi Malatya Kültür-Sanat

Malatya Hanımeli Derneği, 8’ncisini düzenlediği, yükseköğretim öğrencilerine yönelik hitabet geliştirme, önemli meseleleri gündem edinme, siyasi bilinç oluşturma ve gençliğe, tarihi ve dini misyonumuzun önder, örnek şahsiyetlerini tanıtma amacı taşıyan ‘Tarihle Yüzleşmenin Diğer Adı Necip Fazıl Kısakürek ve Şiir Dinletisi’ adı altındaki program ilgi gördü.

8. Gençlik Kürsüsü Programda Necip Fazıl’ın doğumundan 1934 yılına kadar geçirdiği otuz yıllık birinci dönem ve 1934’ten vefatına kadar geçen elli yıllık ikinci dönem Üstad Necip Fazıl’ın ifadeleriyle aktarıldı. Necip Fazıl’ın aile yapısı, eğitimi ve edebi kimliğine değinilen programda, Necip Fazıl’ın şairliğe ilk adımını, şiirlerinin yayınlandığı dergileri ve Paris dönüşü yayımladığı şiir kitaplarına vurgu yapıldı.

Daha sonra büyük şairin hayatının ikinci dönemi olarak andığı İslam Alimi Şeyh Abdulhakim Arvasi ile başlayan evre İnönü Üniversitesi öğrencileri tarafından anlatıldı.

Programın ikinci bölümünde ‘Gençlik Platformları’nın tanıtımı ve bu platformlara üyelik çağrısı yapıldı. Hanımeli Derneği Gençlik Komisyonu üyesi Tülay Aknar, Gençlik Platformları’nın oluşum amacı ve sürecini anlattı.

Aknar; “Gençlik Komisyonu olarak 2013-2014 eğitim yılını “Gençlik ve Hareket Yılı” ilan ettik ve birçok alanda gençlerin görev yüklenebilecekleri, aktivite ortaya koyabilecekleri, daha da önemlisi bu hareketlenmelerle toplumsal sorumluluk taşıdığımız durumlara karşı çalışma yürütülebilecek yeni alanlar açtık. Bu başlık altında; gençlerin her birini ilgileri yönünde gayretlendirerek, tercihleri neticesinde, yaşama dair her alana dokunan ve o alanı dokuyan gençler olmalarını hedefledik” ifadelerini kullanarak, üyelik çağrısında bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 223
Bu Ay : 7020
Toplam : 7020

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom