Öğretmenlere Afet Eğitimi

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde başlatılan “Afete Hazır Okul Projesi” kapsamında Malatya, Elazığ ve Bingöl’de öğretmenlere eğitim semineri verildi.

Öğretmenlere Afet Eğitimi Bölge

AFAD İl Müdürlüğü’nün koordinesinde ve Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Öğretmenevi’nde düzenlenen seminerde AFAD Eğitim Uzmanları Ayşenur Yaşar ve Özlem Gökdemir tarafından katılımcı öğretmenlere eğitim verildi.

Türkiye genelinde 22 Şubat-16 Mart tarihleri arasında 76 ilde 2 bin 556 öğretmene eğitim verilmesi hedeflenen proje kapsamında Malatya’daki seminerde 27 öğretmene seminer verildi. Proje kapsamında Elazığ’da 19 ve Bingöl’de ise 20 öğretmene Afete Hazır Okul Projesi eğitimi verildi.

Afete Hazır Okul Eğitmeni olarak seçilen öğretmenler vasıtasıyla Malatya’daki öğretmenlere afetler konusunda bilgi verilerek, bu öğretmenlerin de afet öncesi, sırası ve sonrasında çocukları bilinçlendirme çalışması yürüteceği kaydedildi.

Proje ile okulların afetlere dirençli kurumlar haline gelmesi, öğrenci ve çalışanların fiziksel olarak korunması, muhtemel tehlikeler karşısında eğitim-öğretimdeki kesintinin minimum seviyede tutulması ve güvenlik kültürü oluşturulması için okul afet planları yapılmasının amaçlandığı belirtildi.

Malatya, Elazığ ve Bingöl’de düzenlenen seminerlere katılan öğretmenlere eğitim setleri de dağıtıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 468
Bu Ay : 7265
Toplam : 7265

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom