Ağbaba, Atanamayan Öğretmenleri Dile Getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, atanamayan öğretmenler ile 28 Şubat mağduru cezaevinde bulunanlarla ilgili soruları dile getirdi.

Ağbaba, Atanamayan Öğretmenleri Dile Getirdi Malatya Siyaset

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada sorunları dile getiren CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, atanamayan öğretmenlerle ilgili yapılan anket sonuçlarını dile getirerek, “Malatya'da anket yapılan 127 öğretmen adayından 23'ü intiharı düşünüyor. Eğitimi getirdiğiniz nokta bu” ifadelerini kullandı.
Ağbaba, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye genelinde yapılan bir anketi bilgilerinize sunmak istiyorum. Bu anket diğer anketlere benzemiyor, bu anket manipüle edilen seçim anketlerinden değil. Sizlere atanamayan öğretmenlere yapılan anketten söz etmek istiyorum” diyerek, “Artık tüm Türkiye biliyor, Türkiye genelinde 300 bin atanamayan öğretmen var, bu öğretmenlerden bin 127'sine anket yapılarak ‘Atanmadığınız takdirde intihar etmeyi düşünüyor musunuz’ diye soruyorlar. Çok üzücü ama eğitim fakültesini bitirmiş, gencecik insanların yüzde 38'i bu soruya ‘Evet’ diye cevap veriyor.

Seçim bölgem olan Malatya'da anket yapılan 127 öğretmen adayından 23'ü intiharı düşünüyor. Eğitimi getirdiğiniz nokta bu. Bu konuda yapmayı düşündüğünüz bir çalışma var mı? Atanamayan öğretmenlerin sorunlarını çözmeyi düşünüyor musunuz?”

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 28 Şubat post modern mağduru cezaevinde olanların da sorunlarını dile getirip, şunları söyledi:

“Cezaevinden baktığımızda bugünkü durum 28 Şubattan çok daha feci, çok daha karanlıktır, çok daha büyük mağduriyetler yaşanmaktadır. 28 Şubat post modern darbe ise bugün yaşadıklarımız dost modern darbedir. Hem 28 Şubat döneminde cezaevinde yatmış hem de bu dönemde cezaevinde yatmış bir kişiye dedim ki: Siz 28 Şubat döneminde de mahkûm oldunuz, yattınız, şimdi de cezaevindesiniz; aradaki farkı söyler misiniz? ‘Sayın Vekil, sorduğun soruya bak’ dedi. 28 Şubatta yaptıklarımızdan dolayı yargılandık, şimdi ise yapmadıklarımızdan dolayı, iftiradan dolayı yargılanıyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 770
Bu Ay : 1505
Toplam : 1505

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom