Saldırı Çözüm Sürecine Yapıldı

Ala, “Öyle zamanlar yaşadık ki sizin kültürünüz bana da yasakladı, size de yasaklandı. Kardeşliğimizi, dostluğumuzu, tarihimizi yeniden inşa edecek medeniyet projesi ortaya koyuldu.

Saldırı Çözüm Sürecine Yapıldı Türkiye-Dünya

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Türkiye’de uygulanan senaryoların hedefinin çözüm sürecini sabote etmek olduğunu belirterek, ilk saldırının MİT üzerinden çözüm sürecine yapıldığını söyledi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adalet ve kalkınma Partisi (AK Parti) Baykan ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen seçim lokalinin açılışına katılmak üzere Siirt’e geldi.

Batman’dan hava yoluşla Baykan ilçesine geçen İçişleri Bakanı Ala, düzenlenen etkinlik öncesi toplanan kalabalığı Kürtçe selamladı.

Türkiye’de uygulanan senaryoların hedefinin çözüm sürecini sabote etmek olduğunu belirten Bakan Ala, ilk saldırının MİT üzerinden çözüm sürecine yapıldığını söyledi. Ala, “Öyle zamanlar yaşadık ki sizin kültürünüz bana da yasakladı, size de yasaklandı. Kardeşliğimizi, dostluğumuzu, tarihimizi yeniden inşa edecek medeniyet projesi ortaya koyuldu. Bundan dolayı bu saldırılar meydana geliyor. Bakınız İlk saldırı buna yönelik MİT üzerinden çözüm sürecinin başlatıldığı andadır. Yani biz, biz aracıları aradan çıkardık. Bu memlekette bir problem mi var? Bu problem, Türk'ün, Kürt'ün, Acem'in ve Çerkez'in hepimizin problemidir. Biz etnik kökene göre insanları tanımlayan bir medeniyetten gelmiyoruz ki. Biz, 'kardeşliğimizi kendimiz inşa edeceğiz' dedik ve bir çözüm süreci başlattık. Aracıları aradan çıkardık ve 'kendi problemimizi kendimiz çözeceğiz’ dedik, ne oldu o zaman bir saldırı ile karşılaştık. Bu milli iradeye yapılan saldırıdır. Ama eskiden siz burada tercih yapıyordunuz. Sonra Ankara’ya gidenler sizin tercihlerinizi unutup orada ittifak ettikleri ile size çözüm süreci değil, size sorun süreci getiriyorlardı. Türkiye, 11 yıldır Dünya krizde iken nasıl ekonomik büyümeler gerçekleştirdi. İşte çekememezlik budur. Dünyada nerede bir mazlum varsa onun yanında olabilmek için, ne kadar büyük bir proje varsa onu hayata geçirip, kardeşliğimizin tesisi için sizin bizi yetkilendirmeniz gerekiyor. Bu amaçla 30 Mart’ta bu halk bu yetkiyi verecektir” dedi.

Bakan Ala daha sonra beraberindeki, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AB eski Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile birlikte seçim lokalinin açılışını yaptı. İlçe esnafını ziyaret eden heyet, Veysel Karani beldesine geçti.

İçişleri Bakanı Ala, Veysel Karani hazretlerinin türbesini ziyaret ederek burada dua etti. Heyet, daha sonra Kurtalan İlçesi’ne geçerek burada Ak parti ilçe lokalinin açılışına katıldı.

Bakan Ala, Siirt’te kanaat önderleriyle düzenlenecek akşam yemeğinin ardından Siirt’ten ayrılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 489
Bu Ay : 7286
Toplam : 7286

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom