Hocalı Katliamını Kınadılar

Malatya İnönü Üniversitesi’nde okuyan Azerbaycan vatandaşı öğrenciler, 26 Şubat 1992 yılında Ermeniler tarafından yapılan Hocalı katliamının 22. yılında anma etkinliği düzenledi.

Hocalı Katliamını Kınadılar Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde, İnönü Üniversitesi’nde okuyan Azerbaycan vatandaşı öğrencilerin başkanı Ramal Şemşetli, Hocalı Soykırımı ile ilgili olarak yaptığı konuşmada, “Hocalı Soykırımı Rusya’nın yardımı ile Ermenistan Cumhuriyeti tarafından 26 Şubat 1992 yılında yapılmıştır. Hocalı Katliamı, Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde Hocalı şehrinde yapılmıştır. 611 kişinin katledildiği, 8 ailenin kaybolduğu, 23 çocuk hem annesini hem babasını kaybederken, 110 çocukta ya annesini ya da babasını kaybetmiştir.

Bugün 1 milyondan daha fazla Hocalı vatandaşlarımız sürgün yaşamaktadırlar. Bugün Hocalı Katliamının 22. yılıdır. Hocalı katliamını unutmamak ve unutturmamak için İnönü Üniversitesinde okuyan Azerbaycan vatandaşı öğrenciler olarak katliamın fotoğraflarından fotoğraf sergisini düzenledik. Hocalı Soykırımının 22. yılındayız. İnşallah yeniden kan dökülmeden Ermenilerin işgal ettiği topraklarımızı geri alacağız. Bugün 22 yıl oldu. Bir 22 yıl daha geçse, biz topraklarımızı geri almak için mücadelemizi söndüreceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 694
Bu Ay : 4251
Toplam : 4251

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom