Malatya'da Dinlemeye Suç Duyurusu

İstanbul’da “Selam Terör Örgütü” soruşturmasında binlerce kişinin telefonlarının dinlenilmesi iddiasına ilişkin listede isimleri bulunan Mazlumder’in 2 yöneticisi Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Malatya'da Dinlemeye Suç Duyurusu Türkiye-Dünya

Mazlumder Genel Merkez Yöneticisi Hüseyin Sarıgül ile Mazlumder Malatya Şube Yöneticisi Kadir Yılmaz, Malatya Adliyesi’ne giderek 'Selam Terör Örgütü' kapsamında yapılan dinleme için suç duyurusunda bulundular. Kadir Yılmaz, “Bu olayı basından öğrendik. Malatya’da sivil toplum kuruluşu olarak Mazlumder olarak ben ve Hüseyin bey dinlenmiş. Bu çirkin bir olay. İnsanların mahremiyetlerini dinlemek, gizliliklerini dinlemek, onların en mahremi noktalarına kadar girmek çok çirkin. Allah bile Kur’an-ı Kerim’de casusluk yapmamamızı, asla böyle bir şeye tevessül etmememizi, insanların gizliliklerini araştırma yapmamamızı söylemesine rağmen, demek ki bu insanların ne Allah’tan, ne de kitaptan korkuları var” dedi.

Hüseyin Sarıgül ise, “İddia edildiği gibi birbiriyle ilgili olmayan çok sayıda kişinin ve kurumun, soruşturmalar bahane edilerek, telefonlarının bu kadar kolay dinlenmesine imkan sağlayan adli sistemin derhal gözden geçirilmesi gerekir.

Kişi masumiyeti asıldır. Dolayısıyla makul şüphe olmadan, kişilerin adli soruşturmaya konu edilmesinin, haberleşme ve kişisel yaşamlarının gizliliğinin ihlal edilmesinin engellenmesi gerekir. Söz konusu hak ihlallerini yapan ve bunlara göz yuman tüm adli ve idari çalışanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasını bekliyoruz. Ayrıca hukuk sisteminde bu tür ihlallere ortam sağlayan şartların ortadan kaldırılması için de derhal gerekli önlemler alınarak, evrensel insan hakları kapsamında hak ve özgürlüklerin hayata geçirilmesi sağlanmalıdır” diye konuştu.
Yılmaz ve Sarıgül, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu dilekçelerini verdiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 594
Bu Ay : 6574
Toplam : 6574

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom