"Nerede Problem Varsa Çözeceğiz"

AK Parti’nin Malatya’nın Darende Belediye Başkanlığı adayı Doktor Süleyman Eser, “Nerede problem varsa çözeceğiz” dedi.

Malatya İlçe

İlçeye bağlı Medişeyh, Güdül, Akova, Akçatoprak ve Karaoğuz köylerinde vatandaşları ziyaret eden Eser, bugüne kadar yapılmamış ve yarım kalmış hizmetleri Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile tamamlayacaklarını söyledi.
Süleyman Eser’in Güdül Köyü’nü ziyareti sırasında bir araya geldiği vatandaşlar evlerinin yakınından geçen HES kanalının etrafına tel örgü çekilmediğinden çocukları ve hayvanlarının suya düşmesinden endişe ettiklerini belirtti. Selçuk Çaptuğ adlı vatandaş HES kanalına daha önce hayvanlarının düşmesi sonucu kurtaramadıklarını, evlerinin yanı başından geçen metreküplerce suyun taşındığı kanalın etrafında önlem alınmadığından çocuklarının düşme olasılığına karşı yanlarından ayırmadıklarını ifade etti.

Sorunları gidermek, Darende’yi hak ettiği yere getirmek için yola çıktıklarını dile getiren Eser; “Sizlerin her türlü derdine deva olacağız. Nerede ne probleminiz varsa çözmek için elimizden geleni sarf edeceğiz” diye konuştu.
İlk çalışmalarının özellikle istihdam konusunda olacağına vurgu yapan Eser, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“İşsizliği önleyip göçün önüne geçmek amacıyla Organize Sanayi Bölgemizde birkaç fabrika bacasının tütmesi lazım. Burada çalışacak insanlar soğuk vurmayan kayısılar olacak, yani evlere sabit gelirler girdiği zaman, insanımız daha mutlu, müreffeh ve huzurlu olacak. Kayısımızı bazı yıllar soğuk vuruyor, ürün elde edemiyoruz ama fabrikalarda çalışacak hemşerilerimiz soğuk vurmayan kayısı misali sürekli bir gelir olacaktır.”

Ziyaret sırasında Karaoğuz Köyü eski muhtarı Nevzat Kalkan, çocukluk arkadaşı olan Eser için yazdığı şiiri okudu.
AK Parti Darende İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili Eser’e gezisi sırasında eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 142
Bu Ay : 142
Toplam : 142

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom