Öğrenciler İş Hayatına Nasıl Hazırlanmalı

Malatya’da, ‘Öğrenciler İş Hayatında Nasıl Hazırlanmalı’ konulu konferans verildi.

Öğrenciler İş Hayatına Nasıl Hazırlanmalı Malatya Eğitim

İnönü Üniversitesi’nde gerçekleşen konferansta, öğrencilere iş hayatında nasıl hazırlanmaları gerektiğini anlatan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezun ve Öğrencileri (İİBF’liler) Derneği Başkanı Murat Karaca, “Başarılı olmanın temel kuralı amaçları belirlemek ve bu amaçlar doğrultusunda planlar yaparak istikrarlı çalışmaktır. İstikrarlı bir şekilde çalışan insanın hedefine varamama ihtimali çok düşüktür. İşiniz için tutkunuz olsun. İşiniz sizin için anlamlıysa, iş hayatınız eğlenceye dönüşecektir. Ailenizi düşünerek doğru olanı yapmaya tutkuyla sarılın. Aileleriniz, sevdikleriniz ve vatanınız için faydalı işler yapın. Sizlerin önünde uzun bir yol var. Bu yolda yapacağınız meslek seçimi sizin için çok önemli. İşini seven ve sevdiği işle insanlara hizmet etmeye çalışan, vatanına milletine sadık gençler bu ülke çok önemli, bu sebeple buradayız. Derneği de bu sebeple kurduk” dedi.

Karaca, Malatya’da KPSS A sınavına ilişkin bilgilendirmelerin ve kursların yeterli olmadığını ve kurs ücretlerinin yüksek olduğunu, bu nedenle İİBF’liler Derneği tarafından Malatya başta olmak üzere birçok ilde ücretsiz KPSS A kurslarının açılacağını, her yıl düzenlenen ücretsiz KPSS A kurslarından yararlanmak isteyen İİBF mezunları ve öğrencilerinin, dernek sitesi olan www.iibflilerdernegi.org sitesinden başvuru yapılabileceğini belirtti.

Konferansa katılan Vergi Müfettiş Yardımcısı Eyüp Yücel ve Ebru Argalı da KPSS A sınavına girecek olan öğrencilere hangi kaynaklardan, nasıl çalışırlarsa bu sınavı başarabileceklerini ve dernekçe düzenlenen bilgilendirmelere mutlaka katılmaları gerektiğini vurgulayarak başarının en önemli göstergesinin istikrarlı çalışma olduğunu ifade etti.

İİBF’lilerin hangi mesleklere nasıl girebileceği, rahatlıkla iş bulabilmeleri için nasıl bir öz geçmişe sahip olmaları gerektiği, sosyal projelerde aktif olarak yer almalarının mesleklere girişte önemli etkisi olduğunu anlatan Defterdarlık Uzmanı Basri Kalkan, derneğin sürdürdüğü çalışmalarla İİBF’lilerin istihdam edilme sürecini kısaltmayı hedeflediklerini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 833
Bu Ay : 2362
Toplam : 2362

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom