Birde İrademize İpotek İstediler

Ali Ekinci, ayağa kalkışlarının asıl amacının hizmet verecek kişileri halkın kendisinin seçmesini sağlamak olduğunu ifade etti.

Birde İrademize İpotek İstediler Malatya Siyaset

Yerel seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Malatya Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, canlı hayvan pazarını ziyaret ederek üreticiler ile bir araya geldi. Ekinci, ayağa kalkışlarının asıl amacının hizmet verecek kişileri halkın kendisinin seçmesini sağlamak olduğunu ifade etti.

Merkez İlçe Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan adayı Ali Ekinci, Canlı Hayvan Pazarı’nı ziyaret edip üreticilerin sorunlarını dinledi ve yerel seçimlerde de destek istedi.

Üreticilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Ekinci, burada yaptığı açıklamada Battalgazi’nin Malatya’nın yarısı olduğuna vurgu yaparak, “Kısa sürede hepinize belki ulaşamayacağız. Çünkü artık bir belde, köy ve mahalle değil, Battalgazi Malatya’nın hemen hemen yarısıdır. Bu hepimizin ortak davasıdır. Bugüne kadar iradesine başvurulmamış, istişare ve görüşlerini almaya bile ihtiyaç hissedilmeyen bir toplum konumuna gelmişsiniz. Şu saatten sonra insanlarımızın da artık yeter, sizleri biz seçiyoruz, sizleri biz vekil kılıyoruz ama bizden aldığınız vekalet ile adımıza, irademize hipotek kurarak karar verecek mercii değilsiniz” şeklinde konuştu.

Ekinci, ayağa kalkışlarının asıl amacının hizmet verecek kişileri halkın kendisinin seçmesini sağlamak olduğuna vurgu yaparak, “Yerelde bir seçim olacaksa, mahalli idarede bir seçim olacaksa bize hizmet verecek insanları bizim seçme hakkımız yok mu diye isyan ettiler. Bu ayağa kalkışın asıl amacı da budur. Biz insanız irademize sahibiz, bizi bu kadar küçümsemeyip aşağılamayın. Eğer siz bunu yaparsanız bundan sonra bizde varlığımızı ve gücümüzü ortaya koyacağız ve irademize sahip olacağız. Bunu vatandaş söylüyor. Genci-ihtiyarı, alevisi-sünnisi herkes söylüyor. Bunların hepsi artık muzdarip. Biz bu mazlum konumuna düşen, muzdarip durumda olan insanların sesi olacağız” ifadelerini kaydetti.

Hiçbir partiye ve hiçbir siyasi güce karşı olmadıklarını belirten Ekinci, “Şu anda şöyle bir tablo var. Biz hiçbir partiye, hiçbir siyasi güce karşı değiliz. Hiç kimsenin de siyasi iradesine ne hipotek koyabilecek durumdayız, nede saygısızlık yapacak durumdayız. Herkes Türkiye genelinde siyasi partilerin yüzdelik oy oranlarına etki eden oyların, belediye başkanlığı oyları olmadığını bilmelidir. Bugüne kadar üzerimizde oyun oynadılar. Bizi aldatıp, kandırdılar. Eğer belediye başkanları siyasi olsaydı, niye belediye başkanlarına verilen oylar parti hanesine yazılmıyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1006
Bu Ay : 2588
Toplam : 2588

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom