Azerbaycan Heyetinden, Çakır'a Ziyaret

Malatya’ya gelen Azeri Milletvekili Genire Paşayeva, beraberinde bir heyet ile birlikte Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Azerbaycan Heyetinden, Çakır'a Ziyaret Malatya Haber

Malatya’ya daha önce de geldiğini ve bu gelişinde çok beğendiğini dile getiren Azeri Milletvekili Paşayeva, “Yıllar önce de Malatya’ya geldim. Türkiye ile ilgili birçok kitap yazdım. Azerbaycan ve Türkiye arasındaki dostluğu kimse bozamayacak. Biz Azeriler, Türkiye’yi vatanımız gibi görüyoruz” dedi.

Gönüllerin sınırlarının olmayacağını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Önemli olan gönüllerdeki dostluk. Geleceğimiz için kardeşliğimizin sürmesi gerekiyor. Yaz ayalarında Malatya’mız bir başka güzel oluyor. Sizleri yaz mevsiminde de Malatya’mızda ağırlamak isteriz. Ayrıca dünyaca ünlü kayısımızı dalında tatmanızı isteriz” dedi.
Ziyaret sırasında Azeri Milletvekili Genire Paşayeva, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a yazdığı kitaplardan oluşan bir set ile tablolar hediye ederken, Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise konuk milletvekili Paşayeva’ya kuru kayısı ve kayısı kristali hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 337
Bu Ay : 6421
Toplam : 6421

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom