Arapgir Postası 60. Yaşında

Malatya’nın Arapgir Postası isimli gazetesi, 60’ncı yılına girdi. Yarım asırdan 10 yıl fazladır haftalık yayınını kesintisiz sürdüren Arapgir Postası, sıladan gurbete ilgi görüyor.

Arapgir Postası 60. Yaşında Malatya İlçe

Arapgir Postası’nın imtiyaz sahibi Gazeteci Kamuran Sezer, 1 Haziran 1954’de babam Nevzat Sezer ve Abdulvahap Aydınlar’ın ortaklığı ile kurulan bir gazetedir. Abdulvahap Aydınlar’ın İstanbul’a taşınmasıyla babam gazeteyi üstlenerek 1973 yılına kadar her hafta sürdürdü. Daha sonra ise bugüne kadar ben yürütüyorum. 60 yıldır Arapgir Postası, ilçenin sorunlarını dile getiriyor ve ilçenin sesini sıladan gurbete duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Zaman zaman özel sayı da çıkardıklarını söyleyen Kamuran Sezer, ”60’ncı yıl anısına Arapgirlillerin en fazla yaşadığı illerde kutlama etkinlikleri de düzenlemeye başladık. İlkini 7 Şubat’ta İstanbul’da düzenledik. İkincisini nisan ayında Arapgir’de düzenleyeceğiz. Daha sonra da İzmir ve Ankara gibi illerde de kutlama etkinlikleri de düzenleyeceğiz. Okuyucularımızın gazetemizle ilgili düşüncelerini derlemeye çalışacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 11
Bu Ay : 1540
Toplam : 1540

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom