Esnaf Camiasında Pazar Ruhsatı Memnuniyeti

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, her işyeri için 600 TL olan 'Pazar Ruhsatı' uygulamasından vazgeçilerek, metrekare büyüklüğünü esas alan tarifenin getirilmesinden dolayı esnaf camiasının memnun olduğunu bildirdi.

Esnaf Camiasında Pazar Ruhsatı Memnuniyeti Malatya Haber

Keskin yaptığı yazılı açıklamada, “Bakanlar Kurulu’nun 2014 yılı için Pazar Ruhsatlarını 600 TL olarak uygulamaya koyması, esnaf ve sanatkar camiasını haksız bir uygulama ile karşı karşıya bırakmıştı. Cirosu milyon TL’leri bulan marketler ile günlük 10-15 TL para kazanan esnafımız aynı uygulamaya tabi tutulmuştu.

Şehir merkezindeki bir büyük marketle, kenar mahallede faaliyet gösteren bir bakkal dükkanı aynı ölçüde değerlendirmeye alınmıştı. Uygulamaya en başından beri tepkimizi koymuş ve esnaf ve sanatkarlarımızdan Pazar Ruhsatlarını yatırmamaları çağrısında bulunurken, esnaf ve sanatkarımıza yönelik bu haksız uygulamanın son bulması için hükümet nezdinde girişimlerde bulunmuştuk.

Esnafımızdan almış olduğumuz destek ile konuyu dosya halinde başta Bakanlarımıza, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ve değerli milletvekillerimize ileterek sorunun bir an önce çözülmesi için yaptığımız girişimler olumlu sonuçlanmıştır. Bakanlar Kurulu Kararı ile Pazar Ruhsatı uygulaması yeniden değiştirilerek, esnaf ve sanatkarımızın talebi karşılanmıştır.

Bakanlar Kurulu kararına göre hazırlanan yeni tarife esnafımız açısından makul ölçülere getirilmiştir. Tatil günlerinde çalışma ruhsat harcı her iş yeri için 600 TL iken, yeni uygulama iş yeri büyüklüğüne göre düzenlenerek; örneğin 25 metrekare olan bir iş yeri için ortalama 65 TL’ye indirilmiştir. Yeni tarife uygulaması esnaf ve sanatkarımızın düşük seviyede harç ödeyebileceği şekilde düzenlenmiştir” dedi.

Keskin, açıklamasında şunları belirtti: “Bu konuda başta, her zaman esnafın yanında olan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlarımız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Salih Kapusuz, milletvekillerimize ve emeği geçen tüm siyasiler olmak üzere, TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken’e teşekkürlerimi sunuyorum. Esnaf camiası büyük bir camiadır. Esnaf ve sanatkarımız her zaman birlik ve beraberlik içinde sorunlarını çözebilecek güce sahiptir.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 850
Bu Ay : 15026
Toplam : 15026

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom