Kayısı Tatlısı Meclis Lokantasında

Malatya kayısılarıyla hazırlanacak tatlılar Meclis Lokantasının menüsünde yer alacak.

Kayısı Tatlısı Meclis Lokantasında Türkiye-Dünya

Besleyici özelliğinin yanı sıra insan sağlığına sunduğu birçok yararla bilinen kayısı artık tatlı olarak Meclis lokantası menüsünde de yer alacak. Malatya’ya da yetişen kayısılardan hazırlanan kayısı tatlısı hafifliği ve sağlıklı olması ile biliniyor. Kayısının sağlıklı yaşama sunduğu katkıları ifade ederek her platformda Malatya kayısısının tanımını yapan TBMM İdare Amiri ve Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz’ün girişimleriyle, kayısı Türkiye Büyük Millet Meclisinin mutfağına girdi.

Malatya Milletvekili Öz yaptığı açıklamada “TBMM Kampüsü içerisinde yemeklerinin lezzeti ile meşhur dört ayrı mutfakta günlük ortalama 7 bin kişilik yemek üretimi yapılıyor. Meclis lokantalarından milletvekilleri ile personelin yanı sıra her gün Türkiye’nin değişik yörelerinden ve yurtdışından gelen binlerce ziyaretçimiz yemek yiyor. Artık bundan böyle Malatya kayısılarıyla hazırlanacak tatlılar Meclis Lokantasının menüsünde yer alacak. Bu sayede her gün binlerce kişi Malatya kayısının eşsiz lezzeti ile tanışmış olacak” dedi.

Kayısı besleyici ve iştah açıcı özelliğinin yanı sıra, sindirimi kolaylaştırıyor, bol miktarda demir içerdiğinden kansızlığa iyi geliyor. Kemik gelişimine ve vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olan kayısının son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarla kansere karşı koruyucu özellik taşıdığı da biliniyor. Kayısı ayrıca bedensel ve zihinsel yorgunluğu gideriyor, cildi besleyip nemlendiriyor.
                                                                                                                        

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1005
Bu Ay : 2587
Toplam : 2587

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom