SP Orduzu'da Mahalle Toplantısı Yaptı

Saadet Partisi’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Münir Erkal, büyükşehir olan Malatya’nın temellerini yeniden atacaklarını söyledi.

SP Orduzu'da Mahalle Toplantısı Yaptı Malatya Siyaset

Saadet Partisi Malatya İl Teşkilatı, yerel seçim çalışmaları kapsamında Orduzu’da mahalle toplantısı yaptı.
Mahalle toplantısında konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Münir Erkal, Malatya’nın önemli bir dönem içerisinde bulunduğunu söyledi.

“2040 HEDEFİMİZ VAR”

Malatya’nın yüz yıllık geleceğini planlayacaklarını kaydeden Erkal, “Bizler broşürlerimizde hedef 2040 hedefini ortaya koyacağımızı söyledik. 25 yıllık bir perspektifte, 25 yıllık bir bakış açısıyla Malatya’yı planlayacağımızı söyledik.

Büyükşehir Belediyesinin temellerinin bu seçimde atıldığı için her şeyi yeni baştan, sil baştan, ilk defa planlanacağı için Malatya’nın tüm sosyal ve teknik altyapısı iş merkezi, hastanesi, eğitimi, poliklinikleri, yeşil sahası, kongre merkezleri yeni baştan planlanacağı için Malatya’nın yüz yıllık geleceğini planlayacak tarihi bir adımdır. Bu meselenin mesuliyetini lütfen düşünün, bu meseleyi vicdanınızda muhakeme ediniz ve bunun hesabını yapınız. Tercih ve taktir hakkını buna göre kullanınız. Bir işin ehemmiyeti ne kadar yüksekse mesuliyeti de o kadar ağır olacaktır” dedi.

“MALATYA’DA SAĞLIKLI BİR PLANLAMA YAPILMASI GEREKİYOR”

Ahmet Münir Erkal, büyükşehir olan Malatya’nın tarihi bir dönemeçte olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
“Bu dönem önlemli bir dönemdir, tarihi bir dönemdir. Malatya’nın geleceğinde ve hepimiz için çok ciddi bir dönemin arifesindeyiz.

Malatya’nın Büyükşehir olması gerçekten tarihi bir dönemeç noktasıdır. Şuanda yaklaşık olarak 21 bin 500 hektarlık bir alanı yönetiyoruz ve onu planlıyoruz. Malatya Büyükşehir olduktan sonra tüm ilçeler sistemin içine girdiği için yaklaşık 1 milyon 231 bin hektarlık bir alanı yöneteceğiz. Bütün ilçeler mahalle haline gelecek. Bu çok ciddi, önemli ve Malatya’nın tarihi açısından çok önemli bir adımdır.”

“TEMEL SAĞLAM OLURSA, BİNA DA SAĞLAM OLUR”

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, Malatya’nın temellerinin sağlam atılması gerektiğini belirterek, “Bu seçimler Malatya’da, Battalgazi’ye belediye başkanı seçme seçimleridir. Bizler belediye başkanı seçmek için sandıklara gideceğiz.

Birileri bunları başka yönlere çekerek yaptıkları bir şey olmadığı için, millete söyleyecek söz olmadığı için, seçildiklerinde yapacakları projeler olmadıkları için birilerinin selamıyla sizden oy istiyorlar. Malatya ilk kez büyükşehir oldu. Bu ilk seçimin temellerini 31 Mart’tan itibaren atılmaya başlayacak. Bir binanın temelleri ne kadar sağlam atılırsa yapılan bina ne kadar yüksek olursa olsun sağlam olur” şeklinde konuştu.

“MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİNİ GETİRECEĞİZ”

Saadet Partisi’nin Battalgazi Belediye Başkanlığı adayı Mustafa Canbay, milli görüş belediyeciliğiyle efsane hizmetler yapacaklarını kaydederek, “Başkan adaylarını seçerken önümüzde kriterler olacak, daha önce yapmış oldukları hizmetlere bakacağız ve mesleklerine bakacağız. Bu işlere ehiller mi, bu işlere liyakatleri var mı bunu göreceğiz ve başkanlarımızı inşallah buna göre seçeceğiz.

İnsanlara en hayırlısı insanlara en hayırlısı olandır desturuyla yola çıktık. Bizi başkan adayı olarak önerdikleri zaman bu düsturu önümüze aldık ve buna layık olarak çalışacağız. Milli görüş 1969 yılından beri yerelde ve genelde iktidara geldiği zaman efsane hizmetlere imza atmıştır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 871
Bu Ay : 2400
Toplam : 2400

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom