Erkal, Sancaktar Mahallesi'ni Ziyaret Etti

Saadet Partisi’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Münir Erkal, Malatya’nın yeni baştan planlanacağını kaydederek, görevin ehliyet ve liyakat sahibi insanlara verilmesi gerektiğini söyledi.

Erkal, Sancaktar Mahallesi'ni Ziyaret Etti Malatya Siyaset

Saadet Partisi Malatya İl Teşkilatı, yerel seçim çalışmaları kapsamında Sancaktar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

“MALATYA’NIN ÖLÇÜLERİ DEĞİŞECEK”

Mahalle toplantısında konuşan Ahmet Münir Erkal, “Malatya ilk defa büyükşehir kapsamına giriyor. Dolayısıyla Malatya’nın tüm yönetim sistemi değişecek. Malatya’nın tüm planlama sistemi değişecek. Malatya’nın ölçüleri değişecek. Yerleşim alanları yeni bir hüviyet kazanacak” dedi.

Erkal, kağıt üzerinde büyükşehir olmanın hiçbir anlamı olmadığını kaydederek, “Kağıt üzerinde bir kenti büyükşehir yapabilirsiniz. Ama o kenti, fiziki planlamasıyla imar planlamasıyla kent planlamasıyla, hedefleriyle, hizmetleriyle, yatırımlarıyla, inşa ve imar hareketleriyle, büyükşehir mantığı ve yaklaşımıyla planlayamazsanız yazık edersiniz. Neticede ortaya büyük kent çıkmaz. Ortaya büyük köy çıkar” ifadelerini kullandı.

“İYİ BİR KADROMUZ VAR”

Erkal, iyi bir kadroyla göreve talip olduklarını ifade ederek, “Allah’ın izniyle pırıl pırıl, teknik birikimi olan dinamik ve enerjik bir kadroyla huzurlarınıza geldik. Böyle bir kadro hiçbir partide yok. En iyi, en iyiyi yapacak arkadaşlarımızı, hizmet heyecanı duyan arkadaşlarımızı huzurlarınıza getirdik” diye konuştu.

Küçük hesaplar yapmadıklarını dile getiren Erkal, “Biz yandaş politikası yapmıyoruz. Yalakalıkla, Ankara’dan selam getirerek, adam atamadık. Hizmet irade işidir. İrade beyan edemeyen, hizmet edemez” dedi.

“DOĞRU SEÇİM YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, büyükşehir olan Malatya’nın doğru yönetilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Önümüzdeki yıllarda Malatya’mızın yaşanabilecek bir Malatya, yaşanabilir bir Malatya, yetişecek çocuklarımız için gelişmiş bir Malatya için gayret ediyoruz. Malatya’mız ilk kez bu sefer büyükşehir olarak seçimlere girecek.

Daha önce on bir ilçe ver bir de merkez ilçe olarak seçimlere giriyorduk. Şimdi on üç ilçe ve bir büyükşehir olarak seçimlere gireceğiz. Büyükşehir olmanın farkı tüm ilçelerin mahallesi gibi olacak. Planın, programın tek elden olacak. Yani her şey tel elden yürütülecek. Onun için kapısının önünü bile yapamayanların batı’da yüz kırk kilometre, güney’de yüz yirmi kilometre mesafedeki bir Malatya’nın tamamına hizmet götürmesini vicdanlarınıza sormanızı istiyorum” şeklinde konuştu.

“MAKYAJ YAPARAK GÜNÜ KURTARDILAR”

Asiltürk, Malatya’nın hizmet anlamında geri kaldığını savunarak, şunları söyledi: “Malatya’mızda beş yıldır hizmet eden bir Belediye Başkanı var. Biliyorsunuz bu seçimleri diğer seçimler gibi insanların ne için oy verdiğini gayet iyi biliyoruz. Ama gelinen süreçte göründü ki iki dönemdir verdiğimiz oyların burada seçilecek burada aday olacak insanlara gittiğini ve bunların Belediye Başkanı olduğunu ve Malatya’ya ancak makyaj yaparak günü kurtarmak olan bir siyaset yaptığını gördünüz.”

“BATTALGAZİ’Yİ HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

SP’nin Battalgazi Merkez İlçe Belediye Başkanlığı adayı Mustafa Canbay, Battalgazi’yi vatandaşlarla birlikte yöneteceklerini ifade ederek, “Battalgazi İlçesinde Devlet Hastanesi yok. Devlet Hastanemizi elimizden aldılar. Nikah salonumuzu aldılar. Belediye binası olmayan, sanayisi olmayan bir ilçemiz. Şimdi bu ateş gömleğini üzerimize aldık ve giydik. İnşallah 30 Mart’ta da vereceğiniz oylarla bizi seçerseniz bu ateşten gömleği bizlere giydirirseniz hemen icraatlarımıza başlayacağız. Battalgazi’yi hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 733
Bu Ay : 5927
Toplam : 5927

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom