Malatya Yemek Kültürü İlgi Gördü

Dünya Aşçılar Birliği (WACS) ve Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından organize edilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkısı gerçekleşen 12. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nde ‘Malatya Standı’ ilgi görüyor.

Malatya Yemek Kültürü İlgi Gördü Malatya Kültür-Sanat

Beylikdüzü'nde TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde 35 ülkeden bu yıl bin 400’ün üzerinde yerli ve yabancı şef katıldığı etkinlikte Malatya Valiliği tarafından açılan stant yoğun ilgi gördü. İl valilikleri arasında sadece Malatya Valiliği’nin açtığı standa özellikle yapancı konuklar ilgi gösteriyor.

Vali Vasip Şahin’in desteği ve Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Halil Kılıç’ın koordinatörlüğünde hazırlanan Malatya Yemek Kültürü Standı Malatya’nın yöresel damak tatları misafirlere ikram ediliyor.

Yemeklerin yanı sıra kayısı ve kayısı yan ürünlerinin de bulunduğu Malatya Valiliği standında Arapgir üzümü ikram ediliyor. Misafirlere Polat Köftesi, Akçadağ Kömbesi, Tandır ekmeği ve kınalı ekmek de ikram ediliyor.

Malatya Standı yanında yer alan Fimak firmasının sahibi Zorman Bayramoğlu, kendi standında yer alan fırında da kayısı ve kayısı çekirdeği unundan ekmek yaptırdı. Yaptırılan ekmeklerin tadını da çok beğenen ziyaretçiler, besleyici ve faydalı bir ekmek çeşidi olduğunu dile getirdi.

Malatya Valiliği tarafından hazırlanan ve standa sergilenen yemek kitabı da büyük ilgi gördü.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 714
Bu Ay : 5080
Toplam : 5080

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom