AKP'den STK'ya Ziyaret

Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Çakır, temel görevlerinin sağlıklı bir şehir kurmak olduğunu söyledi.

AKP'den STK'ya Ziyaret Malatya Siyaset

Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Battalgazi Merkez İlçe Belediye Başkanlığı adayı Selahattin Gürkan ve AK Parti’nin Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkanlığı adayı Hacı Uğur Polat ve beraberindeki heyetle birlikte Birlik Vakfı ve Işık Kadınlar Derneği’ni ziyaret etti.

AK Parti heyeti, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Birlik Vakfı’nı ziyaret etti.

Birlik Vakfı ziyaretinde konuşan Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Çakır, vakıf ve derneklerden yapacakları çalışmalarda ciddi katkılar beklediklerini söyledi.

Sağlıklı öneri ve görüşlerin ortaya konulmasını çok önemsediklerini dile getiren Çakır, vakıf ve derneklerden gelecek olan önerilerin kendilerine çalışmalarında ışık tutacağını kaydetti.

Başkan Çakır, ortak akıl ve istişarenin yerel yönetimle için çok önemli olduğunu vurgulayan Çakır, toplumda yaşayan insanlarla birlikte şehri imar edeceklerini belirtti.

“MALATYA ORTAK EVİMİZ”

Malatya’yı vatandaşlar, sivil toplum kuruluşları, vakıf ve derneklerle birlikte yöneteceklerini ifade eden Ahmet Çakır, “Malatya ilk defa büyükşehir seçimlerine hazırlanıyor. Şehir olarak yeniden bir yapılanmayı ortaya koyuyoruz. Bu süreçte sizlerden gelecek önerileri de bekliyoruz. Büyükşehirle birlikte Malatya, yeni bir sürece girecek. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Bu anlamda önümüzdeki projeksiyona çok iyi bakmamız lazım” dedi.
Yerel yönetimlerde önlerindeki 5 yıllık süreçte alınacak olan kararların şehrin 40-50 yılını ilgilendireceğini kaydeden Çakır, bu noktada şehrin her kademesinin bu sürece katkı sağlamasını beklediklerini dile getirdi.

Çakır, büyükşehrin getirdiği avantajları en iyi şekilde kullanmak istediklerine de değinerek, temel görevlerinin sağlıklı bir şehir kurmak olduğunu belirtti.

“MEMLEKETİMİZİ HAK ETTİĞİ YERE ULAŞTIRMA GAYRETİMİZ DEVAM EDECEK”

Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Battalgazi Merkez İlçe Belediye Başkanlığı adayı Selahattin Gürkan, yerel yöneticiler olarak sivil toplum kuruluşlarına büyük önem verdiklerini söyledi.

Şehrin yönetiminde, sivil toplum kuruluşlarının önemli bir rolünün olduğuna dikkat çeken Gürkan, sosyal değerler olarak ifade ettikleri değerlerin ortak aklıyla şehrin yönetilmesine talip olduklarını kaydetti.

Büyükşehir Yasası ile birlikte eski belediyecilik anlayışının dışında ortak çalışmaların ve organizasyonların yapılacağı bir yasal zorunluluk olduğunu ifade eden Gürkan, “Malatya Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, çok güzel hizmetlere imza atmıştır. Bundan sonraki süreçte de biz, kendileriyle uyum içerisinde, Malatya’mızı geleceğe ve istikbale hazırlama noktasında el ele verip, sizlerinde değerleriyle, ortak yönetişim anlayışı içerisinde memleketimizi hak ettiği yere ulaştırma noktasında gayret ve çabamız devam edecektir” şeklinde konuştu.
“ŞEHRİMİZİN DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİK”

AK Parti’nin Yeşilyurt Merkez İlçe Belediye Başkanlığı adayı Hacı Uğur Polat, AK Parti belediyeciliğinin rutin hizmetlerin yanında rutinin üzerine neler yapılabileceğini de ortaya koyduğunu ifade etti.

Şehrin değişim ve dönüşümünü gerçekleştirdiklerini kaydeden Polat, “Fiziki olarak şehirlerin değişmesi elbette ki görevimizdir. Ama şehirlerin ruhunu oluşturup, o ruhu ortaya çıkaramazsanız, sadece fiziki değişim ve dönüşüm yetmez. Bizler özellikle son 2 dönemde bekleyen birçok sorunu hallettik. Ve şehrimizin dönüşümünü gerçekleştirdik. Bugünden sonrada bu çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz. Ama farkımız sosyal ve kültürel belediyecilikte ortaya çıkacak” diye konuştu.

Sosyal ve kültürel çalışmalarda, toplumun bütün dinamikleriyle hareket edeceklerini belirten Polat, “Sadece belediye olarak bu değişim ve dönüşümü gerçekleştiremeyiz. İnşallah bu açıdan da Birlik Vakfı gibi vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarıyla hep birlikte çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Birlik Vakfı Başkanı Sadi Ergül, Birlik Vakfı ile ilgili bilgiler verdi.

Vakfın, 7 Aralık’ta Malatya’da açıldığını anımsatan Ergül, “Açılışımızdan sonra faaliyetlerimizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye başladık. Bu anlamda vakfımız, kulüp ve komisyon olarak faaliyetlerini devam ettirmektir” dedi.

IŞIK KADINLAR DERNEĞİNİ ZİYARET

AK Parti heyeti daha sonra Işık Kadınlar Derneği’ni ziyaret etti.

Işık Kadınlar Derneği yöneticileri ve dernek bünyesinde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerle bir araya gelen heyet, dernekle ilgili bilgiler aldı.

“BU TÜR DERNEKLERİN ÇOĞALMASI GEREKİYOR”

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, buradaki konuşmasında, “Işık Kadınlar Derneği, ışık saçan bir dernek olmuş” dedi.

Çakır, sivil toplum kuruluşlarını çok önemsediklerini kaydederek, Malatya’da sivil toplum kuruluşlarının son yıllarda geliştiğini söyledi.

Bayanların bir araya gelerek dernekleşmesi ve ev hanımlarına yönelik güzel kurslar açmasının önemli olduğuna vurgu yapan Çakır, bu tür derneklerin sayısının çoğalması gerektiğini belirtti.

“MALATYA, GIPTAYLA BAKILAN BİR ŞEHİR HALİNE GELDİ”

Battalgazi Belediye Başkan Selahattin Gürkan, Malatya’nın yaşanılabilir bir şehir haline geldiğini ifade etti.
Gürkan, Malatya’nın büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadığına dikkat çekerek, “Malatya, her anlamıyla herkesin gıptayla baktığı bir şehir haline gelmiştir” ifadesini kullandı.

Büyükşehir’in ve sivil toplum kuruluşların vereceği güç ve destekle daha güzel hizmetlerin yapılacağını kaydeden Gürkan, Malatya ve Battalgazi’yi daha aydınlık ufuklara taşıyacaklarını belirtti.

“SORUNLARI TESPİT EDİP, PROJELER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Işık Kadınlar Derneği Başkanı Aysel Çelikyay, “Derneğimiz, annelerimiz ve kadınlarımızın toplumda aktif bireyler olmaları ve topluma güzel evlatlar yetiştirmeleri için çalışmalar yapmaktadır” dedi.

Toplumdaki sorunları tespit ederek, çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Çelikyay, Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında tarafından desteklenen projeleri uyguladıklarını dile getirdi.

Çelikyay, İç İşleri Bakanlığı tarafından desteklenen “Eğitimli kadın aydınlık gelecek” adlı projeyi de bu yıl hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 155
Bu Ay : 3712
Toplam : 3712

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom