"Hazinemiz Ailemiz" Projesi Basına Tanıtıldı

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından 2014 yılı lokomotif projesi olarak hazırlanan “Hazinemiz Ailemiz” projesi basın mensuplarına verilen bir kahvaltı programı ile tanıtımı gerçekleşti.

Malatya Ekonomi

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı salonunda düzenlenen kahvaltı programına Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman,  yerel ve ulusal medya temsilcileri katıldı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Genel Sekreterlik olarak 4 yıl boyunca insan odaklı çalışmalar yaptıklarına dikkat çekti.

Küreselleşen dünyada modernleşme ve kapitalist düzenin etkisinde kalarak aile kavramının gittikçe önemini yitirdiğini, aile fertleri arasında sevgi, saygı, fedakârlık gibi önemli değerlerin günbegün uzaklaştığımızı belirten Yıldırım, kullandığımız materyallere gösterdiğimiz ilgiyi ailemize göstermediğimizi söyledi.

Son yıllarda boşanmalarda artış olduğunu, madde kullanımının gittikçe arttığını, özellikle çocuklarda internet kullanımının çok fazla olduğunu dile getiren Yıldırım, son on yılda yaşadığımız coğrafyaya yakışmayacak sevgili cinayetleri, anne- baba cinayetleri gibi birçok olumsuz eylemin de yaşandığını ve bu yaşanan olumsuzlukların aile kavramının içini boşalttığını belirtti. Ailenin evden kaçtığına dikkat çeken Yıldırım, yerkürede ailenin içinin boşaltıldığı sürece dünyanın da kaosa sürükleneceğini söyledi.

“En Büyük Ailemiz Hazinemiz, En Çok Çalınan Değerimiz Yine Ailemiz”

2014 yılında ailenin önemini ortaya koymak için  “Hazinemiz Ailemiz” projesini başlattıklarını söyleyen Yıldırım, “ Bizlerin en büyük hazinesi ailesi iken, en çok çalınan değerimiz yine ailemiz olmaktadır” dedi. Yıldırım, bu kapsamda Genel Sekreterlik olarak bir yıl boyunca aile temalı birçok etkinlik ve çalışma yapacaklarını, kent merkezinin belirli noktalarına özellikle anne, baba, eş, çocuk ve akrabalara dikkat çekmek için bilboardlar astıklarını, bu sayede kamuoyunda bir farkındalık uyandırmak istediklerini söyledi.

Malatyalıların bu projeye kendi gelecekleri olduğu için sahip çıkmaları gerektiğini vurgulayan Yıldırım, “Sizler projeye ne kadar destek çıkarsanız ailenize de o kadar destek çıkmış olursunuz” dedi.

Programın sonunda Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, basın mensuplarının konu ile ilgili sorularını cevapladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 765
Bu Ay : 4209
Toplam : 4209

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom