"MOTAŞ Soruşturması Ne Oldu"

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, MOTAŞ otobüs ve akaryakıt alımında, otobüs hatlarının kiralanmasında, akıllı kart sisteminde usulsüzlük ve yolsuzluk olduğuna dair iddiaları gündeme getirerek, konuyla ilgili soruşturma sonuçlarının bir an önce kamuoyuna açıklanmasını istedi.

Malatya Siyaset

CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, 1999 yılından itibaren Malatya şehir içi toplu ulaşım hizmetlerini yürüten MOTAŞ A.Ş.’nin son yıllarda zarar ettiğine ve yolsuzluk yapıldığına dair iddiaların kamuoyunun gündeminde olduğunu kaydederek, Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan gelen 2 müfettişin 2013 yılı sonunda şirketin tüm hesaplarını incelediklerini, iddiaları soruşturduklarını ve yetkililerin ifadelerini aldıklarını belirterek, konunun bir an önce açıklığa kavuşması gerektiğini ifade etti.

Ağbaba, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde ise şu soruları yöneltti:

“2009-2014 Döneminde MOTAŞ A.Ş.’nin yıllara göre kar ve zarar dağılımı nasıldır? Belirtilen dönemde MOTAŞ A.Ş.’nin toplam zararı ne kadardır? Bu zararın sebebi nedir? Otobüs ve akaryakıt alımında Kamu İhale Yasası’nın ihlal edildiğine dair iddialar doğru mudur?

Otobüs hatlarının kiralanması ihalesinde ihaleye fesat karıştırılarak kamu zararı oluşturulduğuna dair iddialar Bakanlığınız tarafından değerlendirilmiş midir? Akıllı kart sisteminin ihalesiz verilmesi, otobüs yolcu sayısı ile şirket gelirleri arasındaki çelişkilerle MOTAŞ’ın zarara uğratılması iddiaları doğru mudur? Doğru ise Bakanlığınız tarafından konuyla ilgili bugüne kadar hangi işlemler gerçekleştirilmiştir?”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 201
Bu Ay : 7324
Toplam : 12073

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom