Battalgazi'ye Bağımsız Aday

Battalgazi Gençlik Harekatı adı altında Hanımınçiftliği Beldesinin eski Belediye Başkanı Ali Ekinci, Battalgazi İlçe Belediye Başkanlığına bağımsız aday gösterildi.

Battalgazi'ye Bağımsız Aday Malatya Haber

Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci için Ramazan Keskin, Tabipler Odası Başkanı Ali Yalçın ve Emin Yücetaş’ın da destek verdiği organizasyon ile Kernek Meydanı’nda miting yapıldı.

Organizasyonda yer alan Emin Yücetaş, “Bizler tepkimizi özgür irademizle dile getiriyoruz. Herkesin ve her kesimin değer yargılarına saygıyı esas kabul ettik” derken, Malatya Tabipler Odası Başkanı Ali Yalçın ise “Sorunu iyi tespit etmezsek, etmezseniz teşhisi yanlış koyarız. Bunun içinde referanslarınız çok sağlam olmalıdır.  Bir takım dayatmalarla karşı karşıya kalıyoruz. Bir süre önce Beydağı ve Yamaç Mahallesi’nde kentsel dönüşüm uygulamaları  sırasında rant oluşturuldu ve vatandaşlarımız mağdur edildi. 6-7 nüfuslu aileler 60, 70 metrekare evlere mahkum edildi. Üstelikte borçlandırılarak. Yarın Taştepe Bölgesi’nde de aynı uygulamalar yapılacak. Bir takım insanlara rant yaratılacak ama vatandaşlarımız yine mağdur edilecek” ifadesini kaydetti.

Ramaran Keskin konuşmasında niçin burada olduğunu belirtti." Ben toplumumun yanında olmayayım da ne zaman olayım. Onlar zor zamanlarda hep yanımızda oldular. Bilgi ve birikimimi mezaramı götüreyim. 28 Şubat sürecinde hanımları ve kız kardeşlerimiz ayaklar altında çiğnenirken, 55 tane üniversiteli kız öğrencimiz merkez karakoluna götürülürken, köşe bucak kaçıp şimdide pastadan pay alanlara size de selam olsun, belki uyanırsınız. Halkımızı ne zamana kadar siz oyalayacaksınız?  Temayül yoklamaları yapıldı nerede hakikaten, gören oldu mu, temayül yoklaması yapıldıysa halk burada. Kime sorarak o çevreyolunun altında köstebek yuvaları oluşturdular? Kime danıştılar? Kimseye danışmadan bunları yaptılar? Kime danıştılar Tecde’deki mezarlıklarımızı yıktılar, kime danıştılar Sancaktar Mezarlıklarımızı yıktılar, ölülerimize tahammül edemediler. Hal binasındaki camiyi yıktılar. ‘Bizden birileri’ denilerek sessiz kalındı. Bir şehir ancak bu kadar kötü idare edilir. Bu memleket sahipsiz değildir.” dedi.

Ramazan Keskin konuşmasında  Malatya'da gerçekleştirilen bazı uygulamaları da sert bir dille eleştirdi. Keskin, büyük tartışmaların yaşandığı, kent müzesi olarak değerlendirilmesi istenmesine rağmen  halen AKP Milletvekili olan dönemin Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın tarafından  gece yarısı yıktırılan eski belediye hizmet binasıyla ilgili olarak, "Biz torunlarımızı kent merkezinde dolaştırırken, 'İşte burası Malatya'nın Belediye binasıydı' diyebileceğimiz yeri  yıktılar. Kime sordular da yıktılar" dedi.

Battalgazi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci ise “Herkes kendi yerini bilirse, her şey daha güzel olur ve suda kanalda rahatca yürür gider. Bu görevi bize tevdi ettiler. Ben bu görevi bir emir kabul edip, kabul ettim ve saygı duyuyorum. Hizmeti biliyorum ve sizlere hizmet etmek içinde bu saatten sonra Battalgazi’nin geleceğini yapmaya hazırım” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 129
Bu Ay : 3686
Toplam : 3686

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom