İlk Yarı Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Malatya’nın Darende ilçesinde 2013-2014 eğitim-öğretim yılı ilk yarı değerlendirme toplantısı yapıldı.

İlk Yarı Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi Malatya İlçe

Darende Milli Eğitim Müdürü Necati Tarak başkanlığında, Milli Eğitim Şube Müdürleri Erdem Güçlü, Mustafa Kızmaz koordinesinde Darende’de eğitim veren okul müdürlerinin katılımıyla Darende Lisesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen 2013-2014 eğitim-öğretim yılı ilk yarı değerlendirme toplantısında; okullarının geçen yılki OGS, eğitim öğretim faaliyetleri, sosyal, sportif ve kültürel çalışmaları, geçen eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi, 2013-2014 eğitim öğretim yılının ilk yarı değerlendirmeleri ve ikinci yarıda yapacakları çalışmaların planlaması, belirlenen hedefleri, okulların donatım, malzeme, onarım çalışmaları ve ihtiyaçları, öğretmen ve personel durumları ve diğer istatistiki bilgiler paylaşıldı.

Yapılan sunumlarla okulların başarı durumları, sosyal ve kültürel aktiviteleri, okulun misyon ve vizyonları, geçen yılın OGS başarı durumları, yeni eğitim öğretim yılındaki TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi), okulun personel, donatım ve diğer ihtiyaçları masaya yatırıldı.

Darende Milli Eğitim Müdürü Necati Tarak, toplantı sonunda yaptığı değerlendirme konuşmasında, “Bu toplantılarda elimizde neler var, sıkıntılarımız nelerdir, neler yapmalıyız gibi soruları müzakere ediyoruz. Bizler bir aileyiz. Sayın Valimizin koordinesinde bizler yaptığımız çalışmaları planlıyor ve yerine getiriyoruz. Sosyal anlamda da öğrencilere sahip çıkma, onlara değer verme, her birini farklı alanlardaki yeteneklerine göre yetiştirme ve yönlendirme esas olmalıdır. Çocuklarımızı dışlamadan ve yeteneği olduğu alanlarda teşvik ederek yetiştirmeliyiz. Dolayısıyla anaokulundan başlayarak ilk ve ortaokul sıralarında şekillenerek devam eden eğitim en büyük gayemiz ve sevdamız olmalıdır” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 275
Bu Ay : 16411
Toplam : 16411

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom