1 Şubat Türkiye Gündemi

1 Şubat 2014 Türkiye Gündemi

1 Şubat Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Başbakan Erdoğan'ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 13.00’te Haliç Kongre Merkezi’nde, Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Projesi Tapu Dağıtım Töreni’ne katılacak.

Bakanların faaliyetleri

- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da partisinin Nilüfer ve Mudanya seçim bürolarının açılışlarına katılacak.
- İçişleri Bakanı Efkan Ala, saat 10.30’da, 30 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesine yönelik tedbirleri görüşmek üzere Gölbaşı Vali Galip Demirel Vilayetler Evi’nde 81 ilin valisiyle bir araya gelecek.
- AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Konyaaltı İlçesi Belediye Başkanlığı aday tanıtım toplantısına katılacak.
- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat'ta seçim bürosu açılışı ve aday tanıtım toplantısına katılacak.
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli'nde Aşıroğlu Köprülü Kavşağı tanıtım programı ile aday tanıtım toplantısına katılacak.
- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gaziantep'te Ocak ayı ihracat rakamlarının açıklanacağı toplantıya katılacak.
- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Smsun'da incelemelerde bulunacak.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kırşehir'de Türkiye Kent Ekonomileri Forumu Modülatörler Toplantısı'na katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 13.00’te partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın seçim bürosunun açılışına katılacak.
- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Denizli'nin ilçelerinde ziyaretlerde bulunacak.
- BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari'nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde temaslarda bulunacak.
- Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mevlüt Çavuşoğlu, saat 12.00’de İstanbul Esertepe’de yapılan saldırıda hayatını kaybeden Cengiz Yücel Akyıldız için okutulacak mevlide katılacak, saat 19.00’da Çorumlu vatandaşlarla bir araya geleceği bir toplantıya katılacak, saat 20.30’da Hacı Bayram Veli Sevenler Derneği’ni ziyaret edecek, saat 21.30’da Hasköy Seçim Bürosunun açılışına katılacak.
- Hak ve Özgürlükler Partisi, saat 14.00’te İç Anadolu, Marmara ve Ege bölgelerinde gösterecekleri belediye başkan adaylarını tanıtmak amaçlı basın toplantısı düzenleyecek.
- AK Parti Genel Başkan Yardımıcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, saat 17.30'da, Karabük'te, partisinin belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısına katılacak.
- MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Tepebaşı Peak Otel’de saat 10.00’da, sivil toplum kuruluşları ile düzenlenen “Seçim Sürecini Değerlendirme” toplantısına katılacak.
- Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Esenler Meydanı’nda saat 11.00’de, bölge esnafını ziyaret edecek.
- SP Fatih İlçe Başkan Adayı Lütfi Kibiroğlu, Aksaray Metro Girişinde saat 13.00’te, Fatih’teki binaların imar durumu ve hak kayıpları konulu basın açıklaması düzenleyecek.
- CHP İzmir Milletvekili Gazeteci-Yazar Mustafa Balbay, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 14.00’te, tutuklu gazeteci Tuncay Özkan için düzenlenen “Özgürlükte Buluşalım” etkinliğine katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Türk Eğitim Sen 5. Olağan Merkez Genel Kurulu, saat 10.00’da Büyük Anadolu Otel’de yapılacak.
- Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, saat 11.30’da döviz fiyatları ve faiz oranlarındaki artışın tarım sektörüne yapacağı etkiler ve son yağışların tarımsal kuraklık tehlikesini ne ölçüde ortadan kaldırdığı konusu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyecek.
- Kafkas Dernekleri Federasyonu üyeleri, saat 12.00’de Rusya Federasyonu Büyükelçiliği önünde “Soçi Olimpiyatları – Çerkes Soykırım ve Sürgünü” konulu basın açıklaması yapacak.
- Adalet Arayan İşçi Aileleri Platformu üyeleri, saat 12.00’de Ostim ve İvedik patlamalarının 3. yıldönümünde anma etkinliği düzenleyecek
- Ankara Dayanışma Platformu üyeleri, saat 11.00’de Ali İsmail Korkmaz davası için basın toplantısı düzenleyecek.
- İHD Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon, Galatasaray Meydanı’nda saat 12.00’de, “Kayıplarımızı Arıyoruz” konulu etkinlik düzenleyecek.
- Beykoz Belediyesi, Belediye Meydanında saat 12.00’de, “Beykoz Hamsi Şöleni” ile 5 bin kişiye hamsi dağıtacak.
- Lozan Mübadilleri Vakfı ve Tuzla Sosyal Dayanışma ve Yardım Derneği, İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla Tahaffuzhanesinde saat 13.00’te, 30 Ocak 1923 tarihinde Türkiye ile Yunanistan arasında imzalanan zorunlu nüfus mübadelesinin 91. yıldönümü nedeniyle savaşlarda ve göç yollarında yaşamını yitirenler anısına denize kırmızı karanfiller bırakılarak basın açıklaması düzenlenecek.
- Yeşil Sahada da Adalet Platformu, Taksim Tünel’de saat 14.30’da, Temiz Futbol eylemlerini sürdürecek.
- Kürtaj Haktır Karar Kadınların Platformu, 1. Levent Metro Durağında saat 15.30’da, İspanya’daki kürtaj yasasını protesto amacıyla İspanya Konsolosluğuna yürüyüş ve ardından basın açıklaması düzenleyecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 740
Bu Ay : 2269
Toplam : 2269

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom