Oğlu İçin Yetkililerden Yardım Bekliyor

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde yaşayan Ali Sarıbaş, doğuştan 'kistik fibrozis' hastası olan ve akciğer nakli yapılması gereken 7 yaşındaki oğlunun tedavisi için yetkililerden destek bekliyor.

Oğlu İçin Yetkililerden Yardım Bekliyor Malatya Yaşam-Sağlık

2007 yılında dünyaya gelen Orhan Raşit Sarıbaş, doğumundan 2 ay sonra rahatsızlandı. Baba Ali Sarıbaş, oğlunu önce Elbistan Devlet Hastanesi'ne, daha sonra Turgut Özal Tıp Merkezi'ne götürdü. Turgut Özal Tıp Merkezi'nde 7 yaşındaki Orhan için doktorlar tarafından 'kistik fibrozis' teşhisi konuldu.

Bir süredir Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören Orhan’ın sağlığına kavuşabilmesi için akciğer nakli olması gerekiyor. Maddi imkansızlıklar yüzünden çaresiz kalan baba Ali Sarıbaş, çocuğunun tedavisi için yetkililerin yardımını bekliyor.

Çaresiz baba, “Öksürük nedeniyle hastaneye başvurduk. Bir haftalık tedaviden sonra sağlık sorunları tekrar başladı. Çocuğu, Turgut Özal Tıp Merkezi'ne getirdik. Bir süre enfeksiyon tedavisi gördü. Yapılan tetkikler sonucunda kistik fibrozis teşhisi konuldu. Bu teşhis konulalı 7 yıl oldu. Yıllardır İstanbul ile Malatya arasında gidip geliyoruz. 2 ay evde bir ay hastanede kalarak bugünlere kadar geldik. Bundan bir ay önce yine enfeksiyonu başladı. Hastaneye götürdük, 10 gün tedavi gördü.

Bu kez de karbondioksit gazı yükselmeye başladı. Yapılan tedavide akciğerinin daha kötü bir duruma geldiği anlaşıldı. Bu aşamadan sonra akciğer nakli olması gerekiyor. Akciğer nakli, Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara’da hizmet veren Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılıyormuş. Oralara da imkanımız yok. Bu noktada yetkililerin desteğini bekliyoruz” dedi.

Sarıbaş, oğlunun Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nde kaldığını ifade ederek, “Buradaki doktorlar da benim kadar çaresiz. Normal enfeksiyon tedavisi veriyorlar. Sürekli yanlarına gidiyoruz ama yapacak bir şeylerinin olmadığını söylüyorlar. Bizim tedavi ettirmek için gücümüz yok. Nakil konusunda yardım bekliyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 869
Bu Ay : 2437
Toplam : 2437

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom