28 Ocak Türkiye Gündemi

28 Ocak 2014 Türkiye Gündemi

28 Ocak Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 12.00’de İstanbul’da Türk-Fransız İş Forumu’na katılacak, saat 13.30’da Tarabya Köşkü’nde Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande onuruna öğle yemeği verecek, saat 16.45’te İtalya ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı’nda basın açıklaması yapacak.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 18.00’de İran’a hareket edecek.

TBMM gündemi
- MHP Grup Toplantısı saat 10.30’da yapılacak.
- AK Parti Grup Toplantısı saat 11.15’da yapılacak.
- BDP Grup Toplantısı saat 12.30’da yapılacak.
- CHP Grup Toplantısı saat 13.30’da yapılacak.
- Genel Kurul saat 15.00’da toplanacak.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’nın programı
- Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, sabah kahvaltısında TÜSİAD üyeleriyle bir araya gelecek ve 09.15'te işadamlarıyla Four Seasons Hotel’de görüşecek. Galatasaray Üniversitesi’nde öğrencilere hitap etmesi beklenen Hollande, saat 11.30’da yeniden Türk-Fransız işadamlarının katılımıyla gerçekleşecek Ekonomik Forum Toplantısına katılacak. Hollande, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile forumun kapanışını yaptıktan sonra gemiyle boğaz turuna çıkacak. Saat 15.00’te ise öldürülen Ermeni asıllı gazeteci Hrant Dink'in eşi Rakel Dink ile bir araya gelecek olan Hollande, Palais de France’ta İstanbul’daki Fransızlarla görüşecek. Hollande son olarak Candan Erçetin’e ‘Kültür ve Sanat Nişanı’ takarak gezisini tamamlayacak.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, saat 09.30’da OSTİM ve İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde medikal sektöründe üretim yapan sanayicilerin katılımıyla gerçekleştirilece toplantıya katılacak.
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, saat 11.00’de Türkiye ile Portekiz arasında imzalanacak Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Anlaşma Törenine katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türk-Fransız İş Forumuna katılacak.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Four Seassons Hotel’de saat 10.00’da Türk-Fransız İş Forumuna katılacak, Tarabya Köşkü’nde saat 13.30’da, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün konuk Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande onuruna vereceği çalışma yemeğine katılacak.
- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Fransa Dış Ticaret Bakanı Nicole Bricq, Four Sesasons Hotel’de saat 10.00’de, Türk-Fransız İş Forumu Kapsamında; “Kentsel Gelişim, Altyapı ve Sağlık Sektörü Projeleri” konulu seminere katılacak.
- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Fransa Çevre, Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Phillipe Martin ile Fransa Sanayi ve Kalkınma Bakanı Arnaud Montebourg, Four Seasons Hotel’de saat 10.00’da,Türk-Fransız İş Forumu kapsamında; “Sanayi İş Birliği ve Enerji Projeleri” konulu seminere katılacak.
- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile Fransa Tarım, Gıda ve Ormancılık Bakanı Stephane Le Foll, Four Seasons Hotel’de saat 10.00’da, Türk-Fransız İş Forumu Kapsamında; “Tarım ve Gıda Projeleri” konulu seminere katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Radyo Evi Derneği (Radev), saat 19.00’da “Yılın En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu ödülünün verileceği bir etkinlik düzenleyecek.
- Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu, 8'i asker 11 kişinin yaralandığı mühimmat deposu patlamasına ilişkin davanın görülmesine yarın Eskişehir'de, 1'inci Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesi'nde saat 09.00'da devam edilecek.
- İstanbul Aydın Üniversitesi Barış ve Demokrasi Merkezi Başkanı Barış Nobel Ödüllü Aktivist ve Gazeteci Tevekkül Karman, Yemen Cumhurbaşkanlığı Seçimi Gözlemcisi Yrd. Doç. Dr. İsmail Gündoğdu ve Gazeteci-Yazar Ardan Zentürk’ün konuşmacı olarak katılacağı “Türk-Yemen İlişkileri ve Arap Baharı” Konferansı saat 10.00’da gerçekleştirilecek. Konferansın ardından saat 13.30’da basın toplantısı düzenlenecek.
- Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), CNR EXPO Fuar Merkezi’nde 10’uncusu düzenlenecek olan ‘İstanbul Mobilya Fuarı düzenleyecek.
- İHD İstanbul Şubesi, Eski Kozlu Mezarlığı’nda saat 13.00’de, Ayşenur Zarakolu’nu ölümünün 12. yıl dönümü dolayısıyla mezarı başında anma töreni düzenleyecek.
- Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Kahraman Eroğlu ve Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, Nişantaşı / Kırıntı Cafe-Restoran’da saat 15.00’te, “Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılması” için başlatılan proje kapsamında Kırıntı-Cafe işletmesine sertifika verecek.
- İHD İstanbul Şubesi, Galatasaray Lisesi Önünde saat 18.30’da, Roboski olaylarına karışan kişilerin yargılanması için yürüyüş düzenleyecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ
------------------------------
- Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, saat 10.00’da enflasyon raporunun tanıtımı amacıyla düzenlenen bir toplantıda sunum yapacak.
- TÜİK, saat 10.00’da Ocak ayına ilişkin tüketici güven endeksini açıklayacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Fenerbahçe, Eskişehirspor maçı hazırlıklarını saat 11.00'da basına kapalı olarak sürdürecek.
- Galatasaray, Bursaspor maçı hazırlıklarını saat 15.00'da basına kapalı olarak sürdürecek.
- Beşiktaş, Kayseri Erciyesspor maçı hazırlıklarını saat 11.00'da basına kapalı olarak sürdürecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 514
Bu Ay : 6494
Toplam : 6494

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom