Adaylarla İlk Toplantı Yapıldı

AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, belirlenen belediye başkan adayları ve partinin ilçe başkanlarıyla bir araya gelerek seçim süreci öncesindeki koordinasyon toplantısını gerçekleştirdi.

Adaylarla İlk Toplantı Yapıldı Malatya Haber

AK Parti İl Başkanlığı’nın organizasyonuyla Akkoza Otel’de düzenlenen toplantıya; AK Parti Malatya İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkçi, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık ve Hüseyin Cemal Akın, Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya büyükşehir belediye başkanlığı adayı Ahmet Çakır, AK Parti İl Yürütme Kurulu Üyeleri, 13 ilçe başkan ve adayları ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) ekibi katıldı.

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, seçim propaganda çalışmaları öncesinde adaylarla yapılan ilk koordinasyon toplantısında süreçle ilgili değerlendirme yaptı. İl Başkanı Bülent Tüfenkçi konuşmasında; ilçe ve mahalle bazlı seçim stratejilerini, tüm seçim çalışmasının İl SKM Başkanlığı’nın koordinasyonuyla yapılacağını, seçim sürecinin bütün hukuki ve siyasi yönleri masaya yatırılarak, her ilçenin yerel özelliklerine göre Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından oluşturulmuş ve belirlenmiş stratejilerin uygulanacağını vurguladı.

Bülent Tüfenkçi, AK Parti’nin Türkiye genelinde 4 ayrı kamuoyu araştırma şirketine anket yaptırdığını belirterek, “Türkiye genelinde destek oranımız yüzde 50 bandında. Malatya’da ise yüzde 65’i geçmiş vaziyette. Sonuçlara göre Malatya, bölgedeki diğer illere göre AK Parti’ye verilen destekte çok açık ara önde. İşte bunun sebebi, teşkilatımızın yani sizlerin gayreti, AK hizmetler ve halkımızın teveccühleridir. 30 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimleri Türkiye için normal bir yerel seçimden ziyade Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerin anahtarıdır” dedi.

ÜLKE OLARAK ÖNÜMÜZDE 3 ÖNEMLİ SEÇİM VAR

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, “Biz ak kadrolar, seçimden seçime halkın içinde dolaşan teşkilatlardan, milletvekillerinden değiliz. Allah’a hamd olsun ki gönüllere giden yolları yapmışız. Zira ülke olarak önümüzde 3 önemli seçim var. Onun için bizler, ülkemiz için çok çalışacağız ve her anlamda hazır olacağız. Gezi olaylarını ve 17 Aralık operasyonlarını iyi tahlil etmek gerekir. Bakıyorsunuz ki maalesef bazı figüran kimseler de aleni bir şekilde bu ülkenin gerilemesini isteyenlerin değirmenine su taşımaktadır. Ama bu planı yapanlar ve plana dolaylı destek verenler bir şeyi hesap edemedi. O da bu milletin gücünü” şeklinde konuştu.

BİZİM ROTAMIZI MİLLET ÇİZER

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise konuşmasında, AK Parti'nin bir hizmet partisi olduğunu ve kadrolarının halkın derdine çare bulmak için çalıştığını kaydetti. Çalık, Türkiye'nin ve AK Parti iktidarının, halkın desteğiyle içinden geçtiği şu günlerden daha güçlenerek çıkacağını belirterek, “Biz halkın duasıyla, destekleriyle, oylarıyla, sözleriyle rotamızı çizmişiz. Bizim davamız hizmettir. Buradaki tüm partimizin ilçe başkanları ve adaylarının muhteşem bir koordinasyon içerisinde İl Başkanlığımızın koordinesinde çalışma yapacaklarından eminim” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Hüseyin Cemal Akın ise konuşmasında, AK Parti hükümetinin haktan ve halktan yana olduğunu fakat bu durumdan bazı iç ve dış güçlerin rahatsız olduğunu dile getirdi.
Akın, “Arguvan’da, Hekimhan’da, Pütürge’de, Doğanşehir’de, Kuluncak’ta ve diğer ilçelerimizde en iyi hizmetleri AK Partili kadrolar yapar, bundan kimsenin şüphesi olmasın. 30 Mart'ta Malatya ve Türkiye kazanacak” ifadelerini kullandı.

ORTAK HEDEFLER DOĞRULTUSUNDA PROJELER YÜRÜTÜLECEK

Toplantının sonunda söz alan Malatya Belediye Başkanı ve AK Parti’den Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı Ahmet Çakır ise artık tüm ilçelerin büyükşehir hizmetlerinden yararlanacağını ve bu konuda uzun süredir yapmış oldukları çalışmaların sonuçlarının önümüzdeki günlerde somut bir şekilde alınacağını ifade etti.
Çakır, bu konuda ilçelerle ortak hedefler doğrultusunda projeler yürütüleceğini, kadrolarını güçlendirerek daha yoğun çalışmalarda bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Toplantı da daha sonra ise ilçe adayları seçim çalışmalarıyla ilgili merak ettikleri konular hakkında görüşlerini dile getirerek, SKM ekibinin hazırladıkları seçim stratejileri sinevizyonunu değerlendirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 20
Bu Ay : 2504
Toplam : 2504

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom