'Malatya'da Kuraklık Yok'

DSİ Elazığ Bölge Müdürü Ömer Faruk Yiğitsoy, Malatya bölgesindeki barajlarda kuraklıktan dolayı her hangi bir sıkıntının olmadığını söyledi.

'Malatya'da Kuraklık Yok' Malatya Haber

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında kuraklıkla ilgili olarak bilgilendirme yapan DSİ Elazığ 9. Bölge Müdürü Ömer Faruk Yiğitsoy, “Son dönemlerde ülkemizde bir kuraklık periyodu yaşanıyor. İnşallah bu geçici bir periyottur. Hz. Yusuf’un bir hikayesi vardır; 7 yıl ıslak, 7 yıl kurak periyot diye. Bu gerçektir. Ülke genelinde de, dünya genelinde de ıslak periyot ve kurak periyot birbirini takip eder. Biz şuanda Ekim, Kasım ve Aralk yağış ortalamaları geçen seneki yağış ortalamalarının altında. Bu biraz kamuoyunda endişe yaratmaya başladı. Şu anda kurak periyotta değiliz.

Bunun bizim barajlarla ilgili değerlendirmesini yaptığımızda; geçen sene 13 Ocak ile bu seneki 13 Ocak arasında Malatya’daki barajlarımıza baktığımızda hiç endişe edecek bir durum yoktur. Çat Barajı’nda geçen sene 86 milyon metreküp su varken, bu sene 96 milyon metreküp su var, Recai Kutan Barajı’nda geçen sene sıfırdı, bu sene 106 milyon metreküp suyu var, Turgut Özal Barajı’nda geçen sene sıfırdı, bu sene 63 milyon metreküp su var, Sürgü Barajı’nda geçen sene 34 milyon metreküp su vardı, bu sene 37 milyon metreküp su var, Sultansuyu Barajı’nda geçen sene 35 milyon metreküp su vardı, bu sene düşerek 30 milyon metreküp su var, Polat Barajı’nda geçen sene 3.9 milyon metreküp su vardı, bu sene 3.5 metreküp su var. Dolayısıyla şuanda çok sorun var diyebileceğimiz bir ortamda değiliz” şeklinde bilgi verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 345
Bu Ay : 863
Toplam : 863

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom