Öğrenciler, Diksiyon Sertifikası Aldı

Malatya’da eğitim-öğrenimlerine devam eden liseli öğrenciler, diksiyon ve hitabet kursundan sonra sertifika aldı.

Öğrenciler, Diksiyon Sertifikası Aldı Malatya Eğitim

TED Malatya Koleji Lise Müdürü İsmail Özçelik, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Diksiyon bir hobi değil kişinin kendisini ifade edebilmesi için aslında bir ihtiyaçtır. Sanatlı bir konuşmanın inceliklerini öğrenen kolejlilerimiz belli başlı konular çeşitlilik gösterse de ana hatlarıyla program doğrultusunda öğrendiklerini hayatta kullanacaklar” dedi.

Özçelik, diksiyon ve hitabet eğitiminin amacını şöyle belirtti:

“Tek amacı kişilere doğru konuşmayı öğretmek olmayan programımız süresince kolejlilerimize diksiyon ve hitabet sanatının incelikleri öğretilmiştir. Sesini, vücut dilini doğru kullanmayı öğrenen bir birey hayatına iletişim kabiliyeti yüksek biri olarak devam eder. İletişim kabiliyetinin yanı sıra diksiyon ve hitabet programı ile; Birçok firmanın çalışanlarına diksiyon dersleri almayı zorunlu kıldığı bir zamanda, biz öğrencilerimize daha lise birinci sınıfta iken bu eğitimi vererek hayata bir adım önde başlamaları için fırsat vermiş olduğumuza inanıyoruz. İkinci dönem verilecek olan ‘Girişimcilik’ dersi ile öğrencilerimizin alacağı fırsatlar eğitimi devam edecektir.”

9 Eylül 2013'te başlayan diksiyon ve hitabet eğitimini başarıyla tamamlayan liseli kolejlilere sertifikaları; İsmail Özçelik ve ders öğretmenleri Sibel Kömürcüler verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 597
Bu Ay : 4963
Toplam : 4963

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom