Bu Yol Ayaklara Masaj Yapıyor

Bursa'da, Japon Parkı'nda bulunan refleksoloji sağlıklı yürüyüş yoluna gelen vatandaşlar hem hastalıklarını öğreniyor hem de ayaklarına masaj yapıyor.

Bu Yol Ayaklara Masaj Yapıyor Türkiye-Dünya

Nilüfer Belediyesi tarafından yapılan Çamlıca Mahallesi'ndeki Japon Parkı insanlara huzur veriyor. 5 bin 136 metrekarelik alandaki parka gelen Bursalılar sağlıklı yürüyüş yapıyor. Uzak Doğu kökenli bir ayak masajı ile tedavi yöntemi olan refleksoloji yolu Bursalıların ilgi odağı oldu. Refleksoloji yolunda yürüyenler, vücutlarının belli bölgelerindeki enerji çözerek bedenin kendi kendini iyileştirme gücünü harekete geçiriyor. Bir denge sağlayan terapi olarak bilinen refleksoloji yolu, kişinin kendisini bedenen ve ruhen iyi hissetmesini sağlıyor.

Uzmanlar, yaklaşık 4 bin yıllık geçmişe sahip refleksoloji yoluna Japonya'dan gelen çok sayıda taşların döşendiğini söyledi. Taşlar belirli uyum içinde dizilirken, yürüyüş yolunun beden fonksiyonlarını normalleştirdiği ve insanı rahatlattığı ifade ediliyor. Farklı şekillerde ve büyüklüklerde döşenen taşların bulunduğu yürüyüş yolunda ayağa masaj yapılması sağlanıyor. Parkurun sonunda ayağın hangi noktasında basınç uygulandığında acı duyuluyorsa, refleksolojiye göre yorumlanmış ayak haritalarının yer alacağı panolara bakılarak problem tespit ediliyor.

"BU YOLDA YÜRÜMEK BENİ RAHATLATIYOR"

Parka sık sık gelerek yürüyüş yolundan faydalandığını belirten mahalle sakinlerinden Şahinaz Uysal, "Yürüyüş yolu rahatlama, kaliteli bir uyku ve toksinlerden arınmış bir beden sağladığı gibi, dolaşım sistemini de güçlendirerek ağrıları dindirir. Ben buraya devamlı gelirim. Hatta misafirlerim geldiği zaman onları burayı gezdiririm. Refleksoloji terapisi bazı organ ve sistemleri harekete geçiriyor. Bu esnada kişinin kendisini farklı hissetmesi mümkün" dedi.
Uysal, yürüyüş yolunda yaptığı 5 dakikalık yürüyüşün kendisini rahatlattığını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 414
Bu Ay : 4780
Toplam : 4780

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom