‘Mahalle Kültürü ve Komşuluk İlişkileri’

Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müdür Yardımcısı Faruk Korkmaz, Malatya Kitaplığı Projesi çalışmaları arasında ‘Malatya Mahalle Kültürü ve Komşuluk İlişkileri’ hakkında basımı yapılan kitabını İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Buluta hediye etti.

‘Mahalle Kültürü ve Komşuluk İlişkileri’ Malatya Haber

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, “Okul idarecimiz değerli öğretmenimiz Faruk Korkmaz, Malatya Valiliğimizin başlatmış olduğu ‘Malatya Kitaplığı Projesin’ de yazmış olduğu Mahalle Kültürü ve Komşuluk İlişkileri hakkındaki güzel eserini bizimle paylaştı. Kendisini kutluyor başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca benimde her zaman özlem duyduğum eski mahalle kültürümüzü yeni nesillere aktarmak için yazılan bu kitabın hemşerilerimiz tarafından okunmasını tavsiye ediyorum” dedi.

Öğretmen Yazar Faruk Korkmaz ise, “Üniversite yıllarımdan bu yana çeşitli radyolarda şiir ve söyleşi içerikli programlar, haber spikerliği, reklam seslendirmesi yaptım. Resmi ve özel programlarda sunuculuk ve program organizasyonu çalışmalarım da halen devam etmektedir. Malatya Valiliğimizin uhdesinde yürütülen Malatya Kitaplığı Projesi ile Malatya’mızın tarihi, kültürel, edebi ve sosyal dokusunu bir külliyata dönüştürmek amacıyla önemli bir hizmet yürütülmektedir. Ben de bu projenin yayın kurulunda görev yapmaktayım. Proje kapsamında yazılması uygun bulunan başlıklardan bir tanesi de Malatya Mahalle Kültürü ve Komşuluk İlişkileri idi. Bu konuda ilimizi tanıtıcı bir çalışmanın da yapılmamış olması, bu başlığı ele alıp kaleme dökme düşüncemi perçinledi. Sayın Valimiz Vasip Şahin'in de tensipleriyle çalışmama başladım ve takriben altı aylık bir çalışma neticesinde Malatya Mahalle Kültürü ve Komşuluk İlişkileri adlı bu naçiz çalışmamı tamamladım ve Malatyalı hemşerilerimizin beğenisine sundum” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 17
Bugün : 786
Bu Ay : 1409
Toplam : 1409

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom