Malatyaspor'dan Duygusal Takvim

Malatya 1. Ama Küme Büyükler Futbol Ligi takımlarından Malatyaspor'un 2014 yılı takvimi, şaşalı günlerden çöküşe giden dönemi anlatıyor.

Malatyaspor'dan Duygusal Takvim Malatya Spor

“Doğu'nun Yıldızı” olarak anılan Malatyaspor, 1966 yılında Adafıspor, Hürriyet Gençlik, Çoşkunspor ve Akınspor'un birleşmesiyle kuruldu.

2006 yılında Süper Lige veda eden Malatyaspor, şansızlıkların bir türlü peşini bırakmaması sebebiyle PTT 1. Lige düştü. PTT 1. Lig’de kalıcı olamayan sarı kırmızılılar, bir alt ligi düşte. 2. Lig'de geçirdiği sıkıntılı süreç ve maddi problemler nedeniyle 3. Lig'e düşen Malatyaspor, burada da tutunamadı ve BAL Ligi'nin yolunu tuttu.
BAL Ligi'nde küllerinden doğmaya çalışan sarı kırmızılı takım UEFA tarafından önce puan silme cezasına çarptırıldı, daha sonrada küme düşürüldü.

Bölgesel Amatör Lig serüveni kısa süren Malatyaspor, 2012-2013 futbol sezonunda Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Ligi'nde mücadele etmeye başladı. FİFA Disiplin Kurulu tarafından 4 dönem transfer yasağı cezasına çarptırılan sarı kırmızılı takım, amatörde ayakta kalmaya çalışıyor.

Ligde ikinci sezonunu geçiren Malatyaspor, 2014 yılı takviminde bir anlamda bu çöküşü resimledi.
Takvimde Malatyaspor'un Süper Lige çıktığı ve Malatya'da yapılan kutlamanın yanı sıra Süper Ligde mücadele eden takım kadrosunun fotoğrafları da yer aldı.

"Efsaneler Ölmez, Bu Sevda Bitmez" yazısının ön plana çıktığı takvimde, "Ne UEFA ne FİFA inadına Malatya" pankartıyla sahaya çıkan amatör futbolcuların resimleri de yer aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 159
Bu Ay : 8218
Toplam : 8218

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom