Okul Rehberleri İle İstişare Toplantısı

Malatya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı şubelerin yöneticileri ile merkezdeki okulların rehber öğretmenleri ortak istişare toplantısı yaptı.

Okul Rehberleri İle İstişare Toplantısı Malatya Haber

Toplum Destekli Polis Şubesi tarafından organize edilen istişare toplantısı Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Emniyet Müdür Yardımcısı Turan Odabaşı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Şahin, Asayiş, Asayiş Resmi Ekipleri Amirliği, Çocuk KOM, Çocuk Şube ve Toplum Destekli Şubeleri yönetici ve amirleri katıldı.

Emniyet Müdür Yardımcısı Turan Odabaşı, “Biz kurumlar olarak Türkiye’nin dayanışmayla çözümlenebileceğinin düşüncesiyle ve daha önceki yaptıklarımız, projelerimiz bununda güzel örnekleri. Sorunlu gibi görünen o insanlar dinlendiğinde gerçekten o sorununda bizimde bir parçası olduğumuzu gördüm.

Sorunun parçası nasıl olunur yapılmaması gereken bir şey yapılmamışsa o sorunu bir parçası olunur. Birde yapılması gereken şeyler yapılmamışsa her iki yönüyle de maalesef bizim etkisi olduğu ve olabileceği düşüncesiyle ve biz beraber çalışıyoruz. Beraber oturalım, beraber konuşalım, beraber çözelim” dedi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Şahin, “Okullardaki öğrencilerimizin başarılı ve düzenli bir eğitim yapması için muhakkak ki disiplin esastır. Bu disiplin başta okul içerisinde ve okul dışında olmak üzere olumsuz olarak etkileyecek bazı unsurlar vardır.

Bu unsurların telafisi için ortak bir akıla ihtiyaç vardır. Başta Emniyet Müdürlüğümüz olarak bu asayişi daha da düzenli sağlayabilmek, eğitime daha doğrusu güzel bir katkı sağlamak için bu etkinlikleri düzenleyerek bu projeler çerçevesinde alınacak kararlar doğrultusunda sağlıklı bir eğitim yapmaktır hedefimiz. Bu bağlamda bazı fikirlerin sizin gibi işin mutfağında olanlar siz değerli arkadaşlarımız vardır. Bu etkinliklerin, bu disiplin olayların öğrencilerimizin daha huzurlu bir ortamda, daha güvenli ortamda eğitim görmesi daha iyi olur” şeklinde konuştu.

Toplantı da rehber öğretmenleri okullarda yaşanan sorunları ve polisten yapmasını istediği önerileri söylerken, emniyet mensupları ise okullardaki sorunların çözümü için kendi önerilerini sunarak tartıştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 658
Bu Ay : 7804
Toplam : 7804

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom