Akın, Üreticileri Bilgilendirdi

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ve birlik teknik heyeti, Yazıhan Ziraat Odası ve Arguvan Ziraat Odası başkanlarını ziyaret etti.

Akın, Üreticileri Bilgilendirdi Malatya Haber

Ziyarette; yeni teşvikler, çobanlık eğitim proje, kırsal kalkınma projesi, hayvan küpesinde geçici af ve kredilerle alakalı bilgiler konuşuldu.

Yeni teşvik ve destekler bilgilendirme kapsamında birlik olarak Yazıhan Ziraat Odası Başkanı Yunus Kılıç’ı ziyaretinde konuşan Başkan İhsan Akın, “Ziyaretlerin asıl amacı bize üye olan yetiştiricilerimizin bazıları ziraat odaları üyesidir. Yani ortak üyelerimizdir bu bağlamda odalara gelen yetiştiricilerimizin son çıkan teşvik, destek, geçici süre küpe affı konusu, yine proje ve kredilerden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak ve sağlatmak için Gıda Tarım ve Hayvancılık İl İlçe Müdürlüğü’ne gerekli yönlendirmelerin yapılarak bu ve benzer tüm konularda desteklenmesini sağlamak için buradayız” dedi.

Arguvan Ziraat Odası Başkanı Kudret Kılıç’ı da ziyaret eden başkan Akın, aynı teşvik destek ve projeler noktasında yetiştiricilere yardımcı olunarak yönlendirmelerinin sağlanması konularında Arguvan yetiştiricilerin de faydalanması noktasında Arguvan Ziraat Odası’nın da yetiştiricileri gerekli kurum ve kuruluşlara yönlendirmesini istedi.
Yazıhan Ziraat Odası Başkanı Yunus Kılıç, “Çobanların desteklenmesini bana göre onların sigortalarının maaşlarının devlet tarafından desteklenmesi gerekir. Çobanlık projesi olsun yeni teşvik destekler olsun kulak küpesi geçici süre affı olsun özellikle kulak küpesi hakkın da hayvancıların bilgilendirilmesi gerekiyor. Nedeni ise işletme ağıldaki hayvan sayısı ile tarımdaki bilgisayarda hayvan sayısı birbirini tutmuyor bu af ile güncelleme ile yapılacak iş ve teşvikler için bakanlığımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Arguvan Ziraat Odası Başkanı Kudret Kılıç, “Genel anlamda küçükbaş işletmelerdeki zorluklardan dolayı hayvan sayısı düşmektedir şimdi ise projenin güzelliği Arguvan da bu yeni yüzde 50 teşvikle sağım ünitelerinin projenin içinde olması önemli ölçüde katkısı olacaktır son yıllarda azalan koyun ve keçi sayısı artacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 731
Bu Ay : 7528
Toplam : 7528

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom