Münir Erkal İçin Karşılama Yapılacak

Saadet Partisi’nden (SP) Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olan Münir Erkal için görkemli karşılama töreni hazırlandığı bildirildi

Münir Erkal İçin Karşılama Yapılacak Malatya Siyaset

.SP’nin organize ettiği karşılama için 11 Ocak Cumartesi günü araçlar merkezden hava alanına gidecek. Erkal, Cumartesi günü havas alanında saat 11.00’da karşılanacak.

Malatya Belediye Başkanlığı’nı 10 yıl yapan ve 3 parti değiştirip son olarak AK Parti’den Malatya Milletvekilliği yapan Münir Erkal, 1954 yılında doğdu. Erkal, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek mimar olarak Malatya’da faaliyet gösterdi. Malatya Mimarlar Odası Yönetim Kurulu’nda yer aldı.

1989 yılında 35 yaşında iken Turgut Özal liderliğindeki Anavatan Partisi’nden, 1994 yılında ise Refah Partisi’nden Malatya Belediye Başkanı seçilerek, 1989-1999 yılları arasında Malatya Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.

3 Kasım 2002 seçimleri öncesinde AK Parti’ye katıldı. 3 Kasım 2002 milletvekili genel seçimleri için yapılan temayül yoklamasında en yüksek oyu alan isimlerden biri olarak 3 Kasım 2002 seçimlerinde AK Parti Malatya Milletvekili adayı gösterildi ve seçilerek 22. Dönem Malatya Milletvekili olarak 5 yıl boyunca TBMM’de görev yaptı. Erkal, TBMM’de ayrıca Çevre Komisyonu Başkanlığı’nı da yürüttü.

Münir Erkal, evli 1 çocuk babası. İyi derecede İngilizce biliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 335
Bu Ay : 335
Toplam : 335

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom