İnşaatın Yüzde 40'ı Tamamlandı

Malatya’da inşaatı yüzde 40 seviyesine gelen Yaşam ve Spor Merkezi’nin önümüzdeki yıl hizmete sunulacağı bildirildi.

İnşaatın Yüzde 40'ı Tamamlandı Malatya Haber

Hava Lojmanları Kavşağı’nda Şeker Fabrikası arazisinde 53 dönüm alan üzerine Malatya Belediyesi tarafından yapılan Yaşam ve Spor Merkezi’nin 11 milyon liraya ihale bedeli ve çevre düzenlemeleriyle birlikte toplamda 16 milyon lira harcamayla tamamlanması planlanıyor.

İnşaatı yüzde 40 seviyesine getirilen ve ihale şartnamesi çerçevesinde 2015 yılında bitirilmesi öngörülen Yaşam ve Spor Merkezi’nin, bu tarihten önce tamamlanması planlanırken; 16 bin 500 metrekarelik kapalı alan ile 35 bin metrekarelik açık alanda birçok spor tesis alanı bulunuyor.

Yaşam ve Spor Merkezi içerisinde; 2 adet bay ve bayanlar için ayrı ayrı yarı olimpik yüzme havuzu, 2 adet masaj havuzu, 2 adet çocuk havuzu, dinlenme terasları, 2 adet fitness salonu, 2 adet geleneksel hamam, saunalar, bilardo, masa tenisi salonları, işyerleri, kapalı ve açık kafeteryalar, 4 adet tenis kortu, 4 adet basketbol ve voleybol sahası, 1 adet futbol sahası, yürüyüş ve bisiklet yolları ile açık ve kapalı otopark alanları bulunuyor.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Spor ve Yaşam Merkezi’ni Malatya’nın yaşam standardını yükseltecek projelerden biri olarak gördüklerini belirterek, merkezin Türkiye’de örnek nitelikte bir proje olduğunu söyledi.

Merkezin hizmete girmesiyle birlikte adeta bir spor parkı niteliğinde olacağını kaydeden Başkan Çakır, “Bu projemizin, çevre düzenlemesiyle birlikte toplam maliyeti 16 milyon lira civarında. Hava şartlarının elverdiği ölçüde çalışmaların devam ettiği Yaşam ve Spor Merkezi’ni en kısa zamanda bitirerek, hemşerilerimizin hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 958
Bu Ay : 3442
Toplam : 3442

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom