Sarıkamış Şehitleri Anıldı

Malatya’da, Sarıkamış Şehitleri’ni Anma Yürüyüşü yapıldı.

Sarıkamış Şehitleri Anıldı Malatya Haber

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen organizasyon kapsamında Sarıkamış Harekatı’nın 99. yıldönümü dolayısıyla anma yürüyüşü yapıldı.

“Gençlik Şühedanın İzinde” pankartıyla, Atatürk Spor Salonu önünde başlayan yürüyüş Atatürk Anıtı önünde sona erdi. Yürüyüş sonrası günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, şunları söyledi: “Türk gençliği ecdadını asla unutmayacaktır. Türk gençliği kendisine armağan edilen bu toprakların bedelini şehitlerimizin kanıyla sulanan vatanını canları pahasına kendinden sonraki nesillere aktarmaya çalışacak. Bilincimizi yitirmememiz lazım. Bu toprakların hangi pahalarla, hangi fedakarlıklarla bize ulaştığını asla unutmayalım. Bu vatanı bizden sonraki nesillere de yeri geldiğinde canımızla ve kanımızla, her türlü değerlerimizi feda ederek onlara emanet etme gayreti içinde olalım. Çünkü içeride ve dışarıda her zaman düşmanlarımız var.”

Dünyanın en güzel ülkesine sahip olduğumuzu anlatan Fındıklı, sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye'de yaşayan herkesin ırkı, mezhebi ve dili fark etmeden vatanına ve bayrağına sahip çıkması gerekiyor. Ülkemize sahip çıkalım. Bu topraklarda yaşayan herkes, bu topraklara sahip çıkmalıdır. Biz bu bilinçle hareket edeceğiz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 327
Bu Ay : 327
Toplam : 327

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom