Şahin, Ali Evren'i Ziyaret Etti

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren’i ziyaret etti.

Şahin, Ali Evren'i Ziyaret Etti Malatya Haber

Ziyarette konuşan ESKKK Başkanı Evren, “2013 yılında esnaf ve sanatkarlarımıza 23 milyon TL tutarında bir kredi verdik. Bu iyi bir rakam. 2013 yılında hükümetimizin esnaf kredi faizlerini düşürmesi nedeniyle krediye olan talep arttı. Faizler yüzde 5’e düştü” dedi.

Evren, yeni bir sanayi sitesinin yapılması gerektiğini belirterek, “Kerestecilerimizi yeni bir tesis yapmak istiyor, ancak yerler dar. Mermercilerimiz yine öyle, mobilyacı esnafımız yine yer darlığından dolayı yeni tesis yapamıyor. Bu nedenle Keresteci, mobilyacı ve mermerci esnafımız için yeni bir site yapılması gerekiyor. Bu site TOKİ aracılığı ile olabilir. Çünkü birçok ilimizde TOKİ projeleri ile esnaflarımıza siteler yapıldı. Malatya’da böyle bir hizmet bekliyoruz” diye konuştu.

Ali Evren, son dönemde meydana gelen siyasi olaylar nedeniyle dolar ve euroda meydana gelen artıştan en çok esnaf ve sanayicinin olumsuz etkilendiğini söyledi.
Milletvekili Mustafa Şahin, şunları söyledi:

“AK Parti iktidara gelmiş olduğu zaman tabiri caiz ise kucağımızda bir ateş yumağı bulduk. Yani ülkenin her tarafı gerçekten cehennem ateşine benzer öyle bir feryat figan içerisindeydi. Esnafı, sanatkarı, sanayicisi, köylüsü, çiftçisi olsun, insan hakları noktasında olsun, özgürlükler noktasında, teşebbüs hürriyetinin olmayışı, ifade hürriyetinin olmayışı, insanlarımızın büyük bir kesiminin ötekileştirilmesi, bunlar ülkede gerçekten ateş yumağına dönmüştü. Ama biz gerçekten tabiri caiz ise o ateşi bir bir dindirmeye, söndürmeye çalıştık.

Gezi eylemleri olsun veya 17 Aralık post-modern darbesi mi diyelim, ne diyorsanız deyin, kesinlikle sinsi bir plandı. O da resmen bir darbeydi. Başbakanımızın ekibiyle birlikte dik duruşu ve halkın sınırsız bir desteği şuanda bunu tezgahlayanlar boşluğa düştüler. Bunlar beklide onu servis ederken kendi etrafındaki insanlara bile bunun bir yargı darbesi olacağını ve kesinlikle adını koyarak söylüyorlar, artık 17 Aralık sabahı ülkede iktidar el değiştirecek diyorlar. Ama hamdolsun biz yine aslanlar gibi işimizin ve görevimizin başındayız.

Bu sinci planları tarihin derinliklerinden bugüne kadar çok daha değişiklerini gördük. Ama onların bir hesabı varsa, mutlaka Rabbimizin de milletimizin de bir hesabı var. Ben bu ülkede yine birlik ve beraberlik içerisinde bir ve beraber olmaya devam edeceğiz. Karşımıza çıkan sorunları da çok daha kısa sürede çözmeye muvaffak olacağız. 31 Mart sabanı yeni bir Türkiye’yi kurmuş olacağız. Şu anda ortaya çıkanda eski Türkiye’nin vesayetçi anlayışının devamını isteyenler ile yeni Türkiye’nin oluşumunu imar etmeye çalışan mimarlar arasındaki mücadeledir. Paralel devlet diyorlar, ben buna kesinlikle katılmıyor, neredeyse devlete dikey bir yaklaşım içerisinde olmaya çalışan bir anlayış vardır. 17 Aralık’ta bu oldu. Hükümete diklemesine hançer sokmaya çalışan bir yapının, bir oluşumun içerisindeler.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 158
Bu Ay : 3602
Toplam : 3602

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom