AKP'yi Sandığa Gömmekten Başka Çare Kalmamıştır

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “AK Parti’yi sandığa gömmekten başka çare kalmamıştır” dedi.

AKP'yi Sandığa Gömmekten Başka Çare Kalmamıştır Malatya Siyaset

Partisinin Malatya il binasında, merkez ilçe Battalgazi başkanı Abdulvahap Ayzabar, merkez ilçe Yeşilyurt Başkanı Banu Sevil, Kadın Kolları Başkanı Güllü Tuncer, bazı ilçe başkanları, bazı belediye başkan adayları ve partililerle birlikte basın açıklaması yapıp gündemi değerlendiren CHP Malatya milletvekili Veli Ağbaba, 17 Aralık 2013’de yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna temas etti.

“Burada, suçüstü yapılan bir hırsızlıktan çok daha vahim bir tablo ile karşı karşıyayız. Normalde bir hırsızlık olayında süreç nasıl işler? Polis, hırsızı yakalayıp adalete teslim eder, yargı da gereken cezayı verir. Peki hırsız, hem polisi hem de yargıyı kontrolü altına almışsa ne olur? “Tuz koktu” derler ya, işte böyle bir durumda tuz da kokmuş demektir. Ama o bunu yapmak yerine, yolsuzluğa karşı çıkan halka, TOMA’larla, gaz bombalarıyla, plastik mermilerle saldırıyor. Balkonunda ayakkabı kutusu gösteren vatandaşı gözaltına aldırıyor. İstiyor ki hırsızlara kimse ses çıkarmasın” diyen Ağbaba, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu iddialarını savunan AK Parti Malatya milletvekillerine de tepki gösterdi.

Ağbaba, “AK Parti’nin Malatya Milletvekilleri bugünlerde mahalle mahalle gezerek, hükümete karşı bir komplodan söz ediyorlar. Türkiye’de istikrar varmış, ekonomik olarak güçlü bir ülke varmış, birileri buna gölge düşürmeye çalışıyormuş gibi konuşuyorlar. Ama ne hikmetse yolsuzluk ve rüşvetten hiç bahsetmiyorlar. Ortada bir yolsuzluk yokmuş gibi yolsuzluğa bulaşanlar kendi bakanları değilmiş gibi konuşup hırsıza arka çıkan bu vekiller şunu bilsinler ki hırsızı savunmak, hırsızlığa ortak olmaktır” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ağbaba, “Rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra Türkiye’nin milyonlarca lira zarar ettiğini belirten AK Partili bu vekiller, ayakkabı kutularıyla çalınan garip gureba parasının miktarına neden hiç değinmiyorlar? Yolsuzluk miktarının kaç milyar lira olduğunu niye açıklamıyorlar? Sadece iki operasyondaki yolsuzluk miktarının bile Türkiye’nin bir yıllık bütçesini aştığını neden söylemiyorlar? Söyleyemezler, çünkü kendileri de bu yolsuzluk hükümetinin bir parçasıdırlar. Biz, ucunun kime dokunduğu belli olan bu yolsuzluğun peşini bırakmayacağız. Tüm faillerin ortaya çıkması için ne gerekiyorsa yapacağız. Kul hakkını, ne ayakkabı kutusu partisine ne de o çetenin başındaki Başbakan’a yedirtmeyeceğiz. Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardından yargıyı tamamen yürütmeye bağlama çalışmalarını yoğunlaştıran AK Parti hükümeti, son olarak Hatay’daki TIR’ın altından çıkmıştır. TIR’ın aranması kararı veren yargı hiçe sayılmış, Suriye’ye silah taşıdığı iddia edilen TIR’da arama yapılamamıştır” iddialarını öne sürdü.

Bu süreçten sonra bir tek çare kaldığını söyleyen Ağbaba, “Türkiye’nin rüşvet, yolsuzluk ve hırsızlıklardan AK Parti’nin iktidardan indirilmesiyle kurtulabilir. Yasama, yürütme ve yargının birbirinden bağımsız olması ilkesi, demokrasi, özgürlükler, insan hakları, ekonomik refah ve toplumsal huzurun sağlanması için tek çare AK Parti’yi iktidardan uzaklaştırmaktır. Yerel seçimler AK Parti’ye güle güle demek için önümüze konan ilk sandık olacaktır.

Pir Sultan Abdal’ın dediği gibi, bozuk düzende sağlam çark olmaz. Bugün AK Parti düzenini sandığa gömmekten başka bir yol kalmamıştır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 220
Bu Ay : 220
Toplam : 220

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom