"Mekke’nin Fethi" Konulu Program

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Malatya Şubesi, Salı günü ‘Mekke’nin Fethi’ konulu bir program düzenleyecek.

Malatya Haber

Anadolu Gençlik Derneği Malatya Şube Başkanı Sinan Erarslan, konuyla ilgili dernek binasında yaptığı açıklamada, “31 Aralık akşamı insanlarımızı kültür emperyalizmin yanında değil, fetih ruhunun yanında durmaya çağırıyoruz” dedi.

Erarslan, Mekke’nin fethinin 1383. yıldönümünü kutlayacaklarını kaydederek, “Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak, bu coğrafyanın harcının İslam olduğuna, bu toprakları bize yurt yapan anlayışın fetih ruhu olduğuna inanıyoruz. İnsanımızı kültür emperyalizminin yanında değil, fetih ruhunun yanında durmaya çağırıyoruz. 31 Aralık akşamı saat 19.30’da tüm halkımızı çocukları ile beraber Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenleyeceğimiz “Mekke’nin Fethi” programına davet ediyoruz” diye konuştu.
Yılbaşı eğlencelerini sert bir dille eleştiren Erarslan, şunları söyledi:

“7 milyar insanın yaşadığı bu gezegende, her 6 saniyede bir çocuk açlık nedeniyle ölüyor. Her 4 saniyede bin insan mülteci pozisyonuna düşüyor. Her gece 925 milyon insan aç yatıyor. Bir milyar 250 milyon insan sağlıklı içme suyundan mahrum ve 2 milyar insan yoksulluk sınırının altında hayatta kalma mücadelesi veriyor. Öte yandan dünyadaki bu tablodan hiçte rahatsızlık duymayan emperyalist güçler, kendi ülkelerinde ve sömürdükleri birçok ülkede insanları farklı şekillerde uyutup uyuşturarak bu gerçekleri örtbas ediyor.

Biz adına “Yılbaşı Eğlencesi” denilen ve neredeyse tüm dünya halklarına dayatılan çirkinliklere karşı bir tavır takınmamızın İslam’ın bir gereği olduğuna inanıyoruz. Milli Piyango adı verilen oyunla kitlelerin buluşturulmasını sağlayan, her türlü kötülüğe giden yolları açan, birçok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, birçok insanda da iffet duygusun zedeleyen her türlü eğlence anlayışını reddediyoruz. Kalplerdeki merhameti körelten, vicdan duygusunu ortadan kaldıran, insanları şehirlerin en orta yerlerinde her türlü ahlaksızlığı yapmaya sevk eden yılbaşı kutlamalarına karşı tepki koymanın her erdem sahibi insanın görevi olduğunu da düşünüyoruz.”

Erarslan, 31 Aralık Salı akşamı Anadolu Gençlik Derneği olarak Mekke’nin Fethi’nin 1383. Yıl dönümünü düzenleyecekleri etkinlikle kutlayacaklarını kaydederek, “Dernek olarak 31 Aralık Salı gününü 1 Ocak Çarşamba gününe bağlayan gece 81 şubemizde 600 kadar noktada Mekke’nin Fethi’nin 1383. yıl dönümünü kutlayacağız. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kabe’nin bulunduğu şehir olan Mekke, İslam ordularınca 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Derneğimiz öncülüğünde geleneksel olarak düzenlenen fetih kutlamaları bu yılda ülkemiz genelinde düzenlenen programlarla kutlanacaktır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 55
Bu Ay : 2599
Toplam : 2599

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom