Doğanşehir'den Bozova'ya Dostluk Köprüsü

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinden Şanlıurfa Bozaova Konaklı İlkokulu öğrencilerine dostluk köprüsü kuruldu.

Doğanşehir'den Bozova'ya Dostluk Köprüsü Malatya İlçe

Doğanşehir Ertuğrul Gazi İlkokulu’nda görev yapan Gökan ve Özlem Peçenek, kurdukları dostluk köprüsüyle kardeş okul Bozova Konaklı Köyü İlkokulu’nda yardım kampanyası düzenlendi.

Doğanşehir Ertuğrul Gazi İlkokulu öğretmenlerinden Özlem ve Gökan Paçenek, Şanlıurfa Bozova Konaklı Köyü İlkokulu öğrencileriyle yapılan kardeş sınıf uygulanmasında öğrencilerin kendi aralarında topladıkları, giymedikleri, kıyafetler, oyuncaklar ve kitaplardan oluşuyor. Öğrenciler tanımadıkları Konaklı İlkokulu öğrencileri ile tanışmak istedikleri ve yardım ettikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Bozova Konaklı Köyü İlkokulu öğretmeni Oktay Özdemir, Öğretmen Özlem Paçenek'e kendi öğrencileri adına plaket ve çiçek verdi.

Oktay Özdemir, “Okulumuzun bir değil birden çok ihtiyacı vardı. Doğanşehir Ertuğrul Gazi İlkokulu’nun bizlere Okul Müdür Yardımcımız Muzaffer Karaoğlan, Öğretmenlerimiz Gökan ve Özlem Paçenek'e teşekkür ederim” dedi.

Özlem Peçenek ise “Ben Doğanşehir Ertuğrul Gazi İlkokulu 4. sınıf öğretmeniyim. Şırnak’ta ve uzun süre köy okullarında çalıştığım için oralarda çalışmanın zorluklarını bilirim. Sizin için önemsiz olan bir malzemenin oralarda ne kadar değerli olduğunu bilirim. Konaklı İlkokulu öğretmeni Oktay Özdemir bize oradaki şartlardan ve ihtiyaçlardan bahsetti. Bizler de bunu öğrencilerimize ilettik. Projeyi öğrencilerimiz büyüttüler. Öğrencilerimizin velilerine de özellikle çok teşekkür ederim. Türkiye'deki tüm okulların birer kardeş okulu olsun istiyorum” diye konuştu.

Gökan Paçenek de, “Bizler Doğanşehir Ertuğrul Gazi ilkokulu olarak Konaklı’daki okul ve öğrenciler arasında bir köprü kurduk, köprüler betondan demirden yapılmaz. Bazen de gönülden kurulur. Ben emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 783
Bu Ay : 5149
Toplam : 5149

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom