Kursu Bitirenlere Sertifikaları Verildi

Vali Vasip Şahin’in katıldığı törende, Pütürgeli arı yetiştiricilerine sertifika verildi.

Kursu Bitirenlere Sertifikaları Verildi Malatya Eğitim

Pütürge Kaymakamlığı'nın desteği ile İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nün koordinasyonunda açılan Arı Yetiştiriciliği Kursunu tamamlayan kursiyerlere törenle sertifika verildi. Törene Vali Vasip Şahin, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, İl Jandarma Komutanvekili J. Bnb. Sinan İbrahimoğlu, İlçe Kaymakamı Nuri Gezici, Belediye Başkanvekili Hasan Taştan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, Müdür Yardımcısı Ramazan Aytekin ve ilçe sakinleri katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü elemanlarınca verilen 80 saat süren kursa katılan 137 kursiyerden 106 kursiyerin belge almaya hak kazandığı belirtildi.

İlçe Kaymakamı Gezici ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Selvi’nin kurs hakkında verdiği bilgilerin ardından konuşan Vali Şahin, Pütürge insanının çok çalışkan olduğunu, en ufak arazi parçasını bile değerlendirmeye çalıştığını belirterek, “Şimdiye kadar büyüklerimizin yaptığı ve onlardan öğrendiğiniz arıcılığı bundan sonra bilimsel olarak yapacaksınız ve daha çok verim elde edeceksiniz. Arıcılığın gelişmesi için ilçemizde orman alanları genişletilmekte bal üretimini sağlayacak bitki örtüsüne sahip ormanlarımız yetiştirilmektedir” dedi. Vali Şahin, törenin ardından yapımı devam eden Dumlupınar ortaokulu ve Devlet hastanesinde incelemelerde bulunarak Başhekim Melike Gürsel’den çalışmalar hakkında bildi aldı.

İlçe merkezindeki esnafı da ziyaret ederek sohbet eden ve vatandaşlarla görüşen Vali Şahin, Örnekköy’de kurulan Süt Keçisi Yetiştirme Çiftliği ve burada yapılan Fırat Kalkınma Ajansı’nın Yerelde Ekonomik Gelişme Mali Destek Programı kapsamında desteklenen Keçi Sütü Üretim İşletmesinin modernizasyon projesinde yapılan faaliyetleri inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 841
Bu Ay : 4398
Toplam : 4398

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom